MojAndroid

Četovacia aplikácia Telegram pri príležitosti svojich ôsmych narodenín dostáva aktualizáciu na verziu 8.0, ktorá so sebou prináša viacero zaujímavých noviniek. Vylepšenia sa podľa portálu Android Police dočkali nálepky, emodži aj spôsob prepínania medzi jednotlivými rozhovormi. Aplikácia taktiež dosiahla svoj ambiciózny cieľ odstrániť limit počtu sledovateľov videohovorov.

Videohovory môže odteraz sledovať neobmedzený počet používateľov

Nie je to tak dávno, čo platforma Telegram nepodporovala skupinové videohovory vôbec. Odkedy ich však to aplikácie pridala, posúva hranicu ich funkčnosti oveľa ďalej ako konkurencia. Od poslednej veľkej aktualizácie sa k videohovorom môže pripojiť až tisíc sledovateľov, no tam to nekončí. Tím Telegramu už vtedy avizoval, že plánuje limit počtu sledovateľov odstrániť úplne a v tejto aktualizácií sa mu to úspešne podarilo.

Telegram streamy bez limitu
Foto: AndroidPolice.com

Aktualizácia sa zamerala na vylepšenie nálepiek a emodži

Nová verzia aplikácie dáva väčší priestor nálepkám. Pri ich vyhľadávaní budete mať k dispozícií sekciu s trendmi, kde nájdete tie najlepšie balíčky nových nálepiek. Jednoduchšie bude aj ich vyberanie pri četovaní, k dispozícií budete mať možnosť potiahnutím rozšíriť lištu s návrhmi.

Ak preferujete emodži, Telegram si pre vás pripravil ďalších 21 animovaných smajlíkov.

Telegram nové animované emodži
Foto: AndroidPolice.com

Pokiaľ ide o kanály, nová verzia prináša jednoduchší spôsob, ako medzi nimi prepínať. Už sa nebudete musieť zakaždým vracať späť na zoznam rozhovorov, stačí dôjsť na koniec toho aktuálneho a potiahnuť zospodu obrazovky smerom nahor. Toto gesto vás automaticky hodí na ďalší kanál s novými správami.

Posledná novinka pre posielanie textových správ sa týka preposielania. Odteraz si budete môcť zvoliť, ako sa preposlaná správa príjemcovi zobrazí. Dostanete možnosť skryt alebo zobraziť meno odosielateľa a popis. K dispozícií budete mať aj možnosť zobraziť náhľad preposlanej správy alebo zmeniť príjemcu v prípade, že ste sa pomýlili.

Telegram možno potichu ukončil podporu aplikácie pre systém Wear OS

Aktualizácia určite poteší viacerých používateľov, no majiteľov smart hodiniek so systémom Wear OS pravdepodobne nie. Portál 9to5Google si všimol, že po príchode novej verzie zmizla z obchodu Google Play pre Wear OS možnosť stiahnuť si aplikáciu služby do hodiniek. Telegram sa k situácií zatiaľ nevyjadril, čiže momentálne nie je jasné, či išlo len o chybu alebo o ukončenie podpory pre túto platformu.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
Náš tip
Strava končí s podporou starších verzii systému Wear OS

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+