MojAndroid

Nový systém Wear OS 3 predstavil Google už pred mesiacmi, ale reálne ju zatiaľ môžu využívať  využívať len majitelia hodiniek Samsung Galaxy Watch4. O to viac potom zamrzí, že niektoré aplikácie už budú podporovať len túto verziu systému. Podľa portálu AndroidPolice to platí aj pre populárnu fitness aplikáciu Strava.

Čo je dôvodom obľúbenosti aplikácie Strava?

Strava je jednou z najobľúbenejších fitness aplikácií pre meranie behu, cyklistiky a ďalších športových aktivít. Okrem záznamu cesty na mape ponúka aj informácie o vzdialenosti, čase, priemernej rýchlosti, spálených kalóriách či stúpaní. Plusom aplikácie je aj podpora množstva snímačov tepu srdca, ktorých záznamy z merania sa taktiež zobrazia medzi ostatnými informáciami.

Ak niečím Strava vyčnieva nad konkurenciou, tak je to socializácia. V aplikácii je nástenka, v ktorej môžete vidieť posledné aktivity vašich priateľov. Tie vás majú motivovať k aktívnejšiemu pohybu alebo športu. Je tu aj možnosť pridať sa do niektorého z virtuálnych klubov. Členovia klubov sa môžu predbiehať v tabuľke nabehaných kilometrov a vzájomne sa motivovať ich aktivitou.

Nová verzia Stravy len na hodinkách s Wear OS 3

Používateľov aplikácie Strava s hodinkami, ktoré využívajú starší systém Wear OS 2.x, však nepoteší jej nová aktualizácia. Respektíve si ju už vôbec nenainštalujú. Spoločnosť Strava Inc., ktorá za aplikáciou stojí, sa rozhodla v ďalších aktualizáciách podporovať len verziu systému Wear OS 3. Pre starší systém bude naďalej k dispozícii staršia verzia aplikácie.

Zmeny v aktualizácii aplikácie Strava | Foto: AndroidPolice.com

 

Minulý týždeň sme vydali novú aplikáciu Strava pre Wear OS 3.0. Do budúcna nebudeme vydávať nové aktualizácie našej aplikácie pre Wear OS 2.x, ale pôvodná Strava bude naďalej k dispozícii a bude naďalej pracovať na Wear OS 2.x. Všetky nové aktualizácie budú ale vykonané v aplikácii Strava pre Wear OS 3.0.

Strava Inc. 

To by samozrejme nebol problém, keby jedinými hodinkami s Wear OS 3 na trhu neboli Samsung Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic. Dokonca aj včera predstavená 6. generácia hodiniek značky Fossil využíva starú verziu systému. Samozrejme všetky hodinky na trhu, ktoré poháňa čipset Snapdragon Wear 4100, by sa mali dočkať aktualizácia na Wear OS 3, ale podľa Googlu sa tak stane až v roku 2022.

Dôvodom by mohla byť exkluzivita systému pre hodinky Samsungu, ktoré boli vyvíjané v spolupráci s Googlom. Strava zároveň nie je jedinou aplikáciou, ktorej aktualizácia vyžaduje novú verziu systému. Podobne sú na trom aj nové verzie Google Máp a YouTube Music, ktoré vyžadujú Wear OS 3 a nie je ich možné na staršiu verziu ani neoficiálne portovať.

Strava Running and Cycling GPS
Strava Running and Cycling GPS
Developer: Unknown
Price: Free
Náš tip
Pozor na upravené verzie aplikácie WhatsApp! Môžu obsahovať malvér

 

 

1.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+