MojAndroid

Nové verzie aplikácií Google Mapy a YouTube Music pre Wear OS asi nepotešia majiteľov smart hodiniek so staršou verziou tohto systému. Podľa portálu 9to5Google ich nainštalujete len na najnovší systém Wear OS 3, ktorý zatiaľ využívajú len nové hodinky od spoločnosti Samsung.

Nutnosť novej verzie Wear OS potvrdil už začiatkom mesiac samotný Google

Spoločnosť Google už začiatkom mesiac vyhlásila, že aplikácie Google Mapy a YouTube Music budú vyžadovať najnovšiu verziu Wear OS. Stále sa však objavovali správy, že aspoň YouTube Music by mohlo ísť nainštalovať na hodinky so staršou verziou systému neoficiálnou cestou. Portál 9to5Google túto domnienku teraz bohužiaľ vyvrátil.

YouTube Music Wear OS 3 | Foto: 9to5Google.com

Pokus nainštalovať YouTube Music na staršie hodinky Motorola Moto 360 nevyšiel

Jeho redakcia najprv extrahovala nový YouTube Music z hodiniek Samsung Galaxy Watch4 do APK súboru a následne sa ho pokúsila nainštalovať na staršie hodinky Motorola Moto 360. Bohužiaľ inštalátor im zobrazil chybovú hlášku, ktorá vysvetľuje, prečo to nie je možné. Nová aplikácia YouTube Music totiž vyžaduje API level systému na úrovni 30.

Google Mapy Wear OS 3 | Foto: 9to5Google.com

To znamená systém postavený minimálne na Androide 11 a vyššom. Na ňom je postavený práve najnovší Wear OS 3, zatiaľ čo predošlá verzia je postavená na Androide 9.0 Pie (API Level 28). Pokiaľ niekto dúfa, že aplikáciu pôjde nejakým spôsobom modifikovať pre staršiu verziu Wear OS, tak bude asi sklamaný. Na sociálnej sieti Twitter to vyvrátil známy mobilný bezpečnostný analytik a Android nadšenec @linuxct.

Netreba pripomínať, že Google Mapy sú na systéme Wear OS jedným z najužitočnejších nástrojov a nevyhnutnou aplikáciou pre navigáciu. V prípade YouTube Music je situácia trochu iná, pretože existujú jej alternatívy ako nová verzia aplikácie Spotify. Tá našťastie funguje aj na smart hodinkách so staršou verziou systému Wear OS.

Náš tip
Microsoft Surface Duo 2 so Snapdragonom 888 sa ukázal v benchmarku
29.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+