MojAndroid

Navigačný systém Sygic sa v rámci podujatia CES 2020 zaradil medzi top svetové inovácie.

Odborná obec už dlhodobo vníma Sygic ako jednu z najinovatívnejších firiem zo starého kontinentu, ktorá svojím odhodlaním dokáže konkurovať aj technologickým gigantom z USA.

Mobilnú aplikáciu Sygic aktuálne využíva celosvetovo viac ako 200 miliónov vodičov a najnovšie si pripísala na konto ďalší úspech. Získala ocenenie CES 2020 Innovation Awards za jedinečný doplnok Semafory. Ten v reálnom čase zobrazuje zostávajúci čas do zelenej na semafore. 

Doplnok Semafory zatiaľ v USA

Doplnok Semafory od spoločnosti Sygic predstavil inovatívne funkcie, ktoré v jednotlivých kategóriách získali veľmi pozitívne hodnotenia. Vďaka tomu sa dostal do skupiny výnimočných produktov, ktoré toto ocenenie získali takisto,“ tak sa vyjadrila porota pozostávajúca z 82 renomovaných odborníkov a výkonných riaditeľov, ktorá udeľovala ocenenia CES 2020 za inovácie.

Najnovšia inovácia od Sygicu bola vytvorená v spolupráci s Traffic Technology Services a v súčasnosti je dostupná bezplatne v USA, kde pokrýva viac ako 15 000 semaforov. V budúcnosti Sygic plánuje túto službu rozšíriť aj do Európy. Doplnok Semafory je prvým doplnkom zo súpravy pokročilých asistenčných systémov vodiča (ADAS) spoločnosti Sygic.

sygic semafory krizovatka

Súprava ADAS spoločnosti Sygic pre mobilné aplikácie bude využívať viacero pokročilých asistenčných funkcií podporovaných umelou inteligenciou (AI) s veľkým dôrazom na bezpečnosť a čas príjazdu. Bude k dispozícii ako doplnok pre všetkých používateľov aplikácie Sygic GPS Navigation bez potreby dokupovať si ďalší nákladný hardvér. Súprava bude postupne dopĺňaná o nové asistenčné funkcie vrátane rozpoznávania značiek s rýchlostnými obmedzeniami, jazdných pruhov a prekážok na ceste a prevencie nehôd. Takisto analyzujeme možnosť prepojiť ju s výstražným systémom na železničných priechodoch“ vyjadril sa Martin Strigač, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic. 

Súprava ADAS spoločnosti Sygic pre mobilné aplikácie bude k dispozícii aj ako samostatná súprava SDK. Takže prepravné a logistické spoločnosti ju budú môcť prepojiť so svojimi existujúcimi flotilovými systémami a výrobcovia vozidiel a pôvodného vybavenia so zabudovanými informačno-zábavnými systémami vozidiel.

Ide bezpodmienečne o skvelý doplnok

Nový doplnok zobrazuje zostávajúci čas do zelenej na každom semafore na danej trase. Tým dáva vodičom možnosť pribrzdiť a prispôsobiť svoju jazdu zelenej vlne. Spoločnosť Sygic a TTS veria, že táto inovácia pomôže docieliť väčšiu bezpečnosť na križovatkách. Zároveň veria v nižšie emisie CO2 v mestách a zlepšenie toku dopravy.

sygic doplnok semafory

Inovácie od Sygicu si všimla aj európska komisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestager. Tá v rozhovore pre francúzsky denník Le Monde uviedla, že ide o excelentnú navigáciu a dala ju za príklad špičkovej európskej technológie.

V roku 2018 bol algoritmus kooperatívnej navigácie spoločnosti Sygic vyhlásený v rámci iniciatívy Inovačný radar za jednu z dvadsiatich najvýznamnejších európskych inovácií. Toto inteligentné riešenie využíva výkonný superpočítač na výpočet a distribúciu optimálnej trasy pre vodičov v mestách. Každý deň ušetrí viac ako 20 % času stráveného v premávke, čo pomáha znižovať emisie CO2 v mestských oblastiach.

Doplnok Semafory bol predstavený 7. novembra na podujatí CES Unveiled v New Yorku. Spoločnosť Sygic tento doplnok predstaví aj na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas.

Ocenený doplnok je v súčasnosti dostupný len používateľom aplikácie Sygic GPS Navigation v Spojených štátoch amerických. Ak sa chcete zúčastniť betatestovania, stiahnite si aplikáciu z obchodu Google Play Store alebo Apple App Store a aktivujte v nej príslušný doplnok.  

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Pierre

  Skoda, ze to v Europe zatial nebezi, Uz v roku 2014 existovala aplikacia Semafory, ktora v tej dobe v Bratislave fungovala velmi dobre. Zial aplikacia sa uz nevyvija a aj funkcnost na novych zariadeniach je uz taka aka je, ako aj presnost udajov. Skoda, nakolkoto to bola velmi velmi dobra pomocka. Velmi dufam, ze nieco take v kratkej dobe bude mozne spustit v Europe.

 • Wolker Johni

  Sigic slovensky vyvojary ale trtkaju sa do ameriky

  • Logitech Samsung

   co ti napisat na taku idiotinu? Chod niekedy aj mimo tvoju dedinu.

   • Qvas

    najskor by sa mal naucit pisat i/y, hned 3 chyby lez vylezie z tej dediny. Dokonca este aj v nazve app na ktoru robi koment spravit chybu, to chce guraz :D

 • KalichVydra

  Mám platený sygic a už viac krát sa mi stalo že navigácia jednoducho zamrzla, vypla sa.
  Bieda.
  Naopak, bezplatné mapy Here šľapú ako hodinky.

  • Adam Holden

   Here je také jednoduché, že niektoré cesty tam vôbec nie sú. Napríklad k jazeru Izra.

 • FaFrNoK

  V súčasnosti je dostupná bezplatne v USA, kde pokrýva viac ako 15 000 semaforov. V budúcnosti Sygic plánuje túto službu rozšíriť aj do Európy…

  a na obrázkoch ulice v Bratislave :-)))))))))))

 • remusator

  Ostatný víkend nezvládla 70km trasu. Najlepšie bolo, že app ani
  nespadla, kúsok za križovatkou mimo obce prosto a jednoducho zmrzla.
  Keďže rýchlosť a smer – rovná cesta sedeli, všimol som si to až po
  chvíli.

  A to mám World + Traffic, ešte som ich podporil 100 eurami.
  Radšej here pre offline, či google pre online navigáciu.

  A to mi nedá nespomenúť, že ako platiaceho zákazníka ma pravidelne
  spamujú notifikáciami, že mám platiť ešte viac, lebo pridalu hentakú či
  tamtakú featuru..

+