MojAndroid

Telekomunikační operátori sa neustále snažia rozšíriť a zmodernizovať svoje siete. Výnimkou nie je ani SWAN. V tlačovej správe nás informoval o tom, že gigabitovým optickým internetom pokryl celú Trnavu.

Rýchle internetové pripojenie s maximálnou rýchlosťou 1 Gbit/s je v meste dostupný vo viac ako 1500 budovách, k dispozícii ho má 19 tisíc domácností a firiem.

swan lte internet
Foto: SWAN

“V súčasnosti naďalej modernizujeme našu optickú sieť a navyšujeme rýchlosti až na 1 Gigabit za sekundu. Okrem upgradovania siete v novších aj starších bytových domoch jednotlivých miest, zavádzame optické pripojenie aj do dokončených novostavieb, kde ponúkame majiteľom nadštandardnú konektivitu, ktorá spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky dnešnej doby.”

Dušan Vidan, produktový manažér pre internet spoločnosti SWAN

SWAN rozšírili aj pokrytie LTE internetu pre domácnosti

Operátor sa snaží rozširovať nielen optickú sieť, ale aj tú bezdrôtovú, ktorá je postavená na technológii LTE na licencovanom pásme 3,7 GHz. V tlačovej správe oznámil ďalšie rozširovanie pokrytia pevným LTE internetom pre domácnosti. Najnovšie môžu tento typ pripojenia využívať obyvatelia 12 tisíc domácností vo vyše 20 mestách a obciach. Celkovo je tak k dispozícii pre 412 tisíc slovenských domácností v 370 mestách a obciach.

Nové oblasti s pokrytým LTE internetu od SWAN

Uhrovec Štiavnik
Hvozdnica Hriňová
Lendak Oravské Veselé
Kokava nad Rimavicou Mengusovce
Štôla Oslany
Čereňany Jesenské
Širkovce Pavlovce
Gortva Stankovany
Ľubochňa Hubová
Švošov Spišské Vlachy
Olcnava Bystrany

Ďalšie zaujímavé informácie zo sveta operátorov

22.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+