MojAndroid

Samsung má pre svojich zákazníkov dobré správy. Aktualizácia na nadstavbu One UI 4.1 pre staršie zariadenia prinesie niekoľko noviniek, ktoré ponúkajú aktuálne modely zo série Galaxy S22. Používatelia starších modelov môžu tešiť aj na nové funkcie fotoaparátu, informuje Sammobile.

Samsung s aktualizáciou prinesie viaceré funkcie, ktoré boli doteraz výsadou najaktuálnejšej série vlajkových lodí. Ide napríklad o vylepšený portrétový režim s novými funkciami, rozpoznávanie zvierat, možnosti úpravy umiestnenia osvetlenia, vylepšený Režisérov pohľad či čistejšie používateľské rozhranie aplikácie fotoaparátu.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nové funkcie samozrejme nedostanú všetky staršie zariadenia. Pôjde primárne o minuloročné modely zo série Galaxy S a minuloročné skladacie smartfóny. V zozname však nájdeme aj sériu Galaxy Note 20, ktorá prišla na trh v roku 2020. Nie všetky modely dostanú všetky nové funkcie. Zoznam nových funkcií je nasledovný:

  • Nové funkcie portrétového režimu v noci: Galaxy S21, S20, Note 20, Z Fold2, Z Fold3, Z Flip 5G, Z Flip3
  • Rozpoznávanie zvierat: Galaxy S21, S21 FE, S20 FE, Note 20, Z Fold2, Z Fold3, Z Flip 5G, Z Flip3
  • Funkcie zmeny pozície osvetlenia: Galaxy S21, S21 FE, S20 FE, Z Fold2, Z Fold3, Z Flip 5G, Z Flip3
  • Portrétové video s teleobjektívom: Galaxy S21, S21 FE, Z Fold3
  • Vylepšená funkcia Režisérov pohľad: Galaxy S21, Z Flip3, Z Fold3
  • Integrácia so Snapchatom: Galaxy S21

V prípade radu Galaxy S pôjde samozrejme o všetky varianty týchto smartfónov, čiže aj “Ultra” a “Plus”.

Funkcia Expert RAW prichádza do ďalších modelov

Expert RAW je funkcia, ktorú Samsung uviedol najskôr pre smartfón Galaxy S21 Ultra. Prítomná je samozrejme v novších modeloch. Výrobca teraz potvrdil, že príde aj na niektoré ďalšie zariadenia. Funkcie sa dočkajú majitelia Galaxy S20 Ultra, Galaxy Z Fold2 a Galaxy Z Fold3.

Samsung Galaxy Z Fold3
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Dátum rozšírenia funkcie Expert RAW do pre spomínané modely zatiaľ nepoznáme, no malo by sa tak stať ešte v prvej polovici tohto roka.

Náš tip
Samsung prináša aktualizáciu pre smartfóny z roku 2018
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+