MojAndroid

Minuloročné smartfóny série Samsung Galaxy S22 sú aj po roku na trhu veľmi obľúbené a stále zaujímajú aj slovenských zákazníkov. Ich spokojných majiteľov určite poteší pripravovaná aktualizácia, ktorá podľa portálu SamMobile vylepší, respektíve opraví ich fotoaparát.

Aktualizácia s opravou už v auguste?

Fotoaparáty vlajkových lodí série Galaxy S patria tradične k najlepším na trhu. To však neznamená, že sú dokonalé. Veľa používateľov modelov série Galaxy S22 sa už dlho sťažuje, že neónové nápisy a iné výrazné svetelné zdroje sa na fotografiách pri slabom osvetlení javia ako vyblednuté. Týka sa to samozrejme primárneho snímača fotoaparátu.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Už v marci spoločnosť Samsung priznala problém a začala pracovať na aktualizácii softvéru, ktorá by problém vyriešila. Tá mala byť dostupná už v apríli, ale nie vždy všetko vyjde podľa plánov. Čakaniu by však mal byť čoskoro koniec a oprava príde s najnovšou aktualizáciou softvéru. Keďže júlová aktualizácia už prebehla, tak opravu môžeme očakávať s augustovou bezpečnostnou záplatou.

Samsung Galaxy S22
Komunikácia majiteľa smartfónu Galaxy S22 s moderátorom oficiálneho fóra Samsungu | Zdroj: SamMobile.com

Potvrdzuje to aj odpoveď moderátora používateľovi smartfónu Galaxy S22 na oficiálnom komunitnom fóre spoločnosti Samsung. Snímku obrazovky z komunikácie môžete vidieť vyššie. Aktualizácia softvéru s opravou by sa mala týkať všetkých troch modelov série – Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra.

Aktualizácie u konkurencie

O svoje smartfóny sa stará aj konkurencia. OPPO plánuje aktualizovať na najnovší operačný systém hneď niekoľko smartfónov. Pokiaľ vlastníte smartfón značky Xiaomi, tak Android 14 môžete už testovať na týchto modeloch. Aj Redmi Note 12 5G dostal aktualizáciu na Android 13. Zmienime aj OnePlus 11 a ďalšie staršie zariadenia, ktoré dostali OxygenOS 13.1.

Náš tip
4ka: Zákazníci pocítia výrazné zvýšenie komfortu. 4G sieť budú mať aj tam, kde doteraz nebola
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+