MojAndroid
Sony je spoločnosť, ktorá sa rada drží zaužívaných tradícií. Týka sa to dizajnu, ale aj displeja. Okrem experimentov so 4K displejmi v Premium rade svojich TOP modelov sa v poslednom čase nič závratné neudialo. Displeje predchádzajúcich Xperií síce boli veľmi kvalitné, no ponúkali len Full HD rozlíšenie a IPS technológiu. To sa však s príchodom novej Xperie XZ3 zmenilo. Displej bol prekopaný od základov a musíme povedať, že sa výrobcovi naozaj podaril.

Vysoké rozlíšenie

Asi najväčšou zmenou oproti predchodcom je jeho rozlíšenie. Áno, nepozeráme sa už na Full HD displej, ale na QHD+ zobrazovač. Konkrétne sa jedná o rozlíšenie až 2880 x 1440 pixelov, čo pri uhlopriečke rovných 6 palcov predstavuje hustotu 537 pixelov na palec.

Evolúcia z IPS na OLED panel

Nezmenilo sa však len rozlíšenie, je toho podstatne viac. Sony totižto v tomto smartfóne po prvýkrát použilo OLED zobrazovať, čo hodnotíme veľmi pozitívne. Displej vyzerá naživo jednoducho výborne. Je dostatočne veľký, farby sú krásne, jas a saturácia príkladné. O pozorovacích uhloch snáď ani nemá cenu písať. Rovnako dobre si vedie aj na priamom slnku. Doba zakrývania displejov je už preč, na tomto paneli uvidíte všetko aj na tom najostrejšom slnku. Aby toho nebolo málo displej je zahnutý na oboch stranách. Na pohodlnosti držania to síce nepridá, no pôsobí to poriadne luxusne. Čerešničkou na torte je, že na novom displeji si bez problémov pozriete aj HDR obsah, ktorý tento displej podporuje.
Always On displej
Výrobca nezabudol ani na jednu z nesporných výhod OLED displeja a prichádza s funkciou Always On. To znamená, že aj na vypnutom displeji uvidíte základné informácie, nechýba čas a dátum, ale ani notifikácie z aplikácií. Displej s touto funkciou uberá batérii minimum energie, pretože svietia len konkrétne pixely, ktoré zobrazujú tieto informácie. Funkcia funguje veľmi dobre a určite odporúčame ponechať ju zapnutú. Always On displej môžete zapnúť natrvalo, prípadne môže informácie zobrazovať len vtedy, keď so zariadením pohnete.

Ideálny na multimédiá

Pokiaľ radi pozeráte videá či filmy priamo na vašom smartfóne, Xperia XZ3 od Sony vám vyjde v ústrety. Na krásnom displeji vyzerá obsah naozaj výborne. Nesklame vás absolútne v žiadnom aspekte a s takto kvalitným displejom musí byť spokojný aj ten najnáročnejší používateľ. Podľa nás sa jedná o jeden z najlepších displejov súčasnosti, ak nie vôbec najlepší. Keď už sme pri tých multimédiách, Xperia XZ3 dokáže vibrovať do rytmu hudby či zvukov, ktoré vychádzajú z kvalitných stereo reproduktorov. Intenzitu vibrovania si môžete nastaviť, no ak vám vibrovanie nevyhovuje, môžete ho úplne vypnúť. Displej s takýmto vysokým rozlíšením využijete aj v prípade prehliadania internetu. Písmo je krásne uhladené a jednotlivé pixely nemáte šancu vidieť.

Na záver musíme dodať, že displej sa výrobcovi v prípade Xperie XZ3 od Sony naozaj vydaril. Okrem novej technológie ponúka vysoké rozlíšenie a zahnutie po bokoch. Pozorovacie uhly sú výborné, podanie farieb jednoducho famózne. Viditeľnosť na slnku je bezproblémová a, samozrejme, poteší aj always on režim.

Náš tip
Sony Xperia XZ3 má podľa nezávislého testu najlepší displej na trhu

Tento článok vznikol v spolupráci so Sony.

Ďalšie články zo seriálu 5 dní s Xperiou XZ3 od Sony:

23.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+