MojAndroid

Spoločnosť Sony opäť využila agentúru Strategy Analytics na vykonanie nezávislého testovania obrazovky svojho smartfónu Xperia XZ3. Ide o novú P-OLED obrazovku s rozlíšením 1440 x 2880 pixelov.

Obstála medzi najlepšími

Strategy Analytics zhromaždila zariadenia, ktoré sú považované za popredné telefóny na trhu. Je potreba upozorniť, že testovanie prebiehalo od 21. do 23. augusta, a teda Samsung Galaxy Note 9 ešte nebol k dispozícii.

Test prebehol nasledovne – zišlo sa 202 spotrebiteľov, pričom jednotlivé zariadenia boli zakryté, aby neboli rozlíšiteľné, o aké zariadenie ide. Jas bol nastavený na maximum, nastavenia obrazovky boli ponechané na predvolené hodnoty a testovacie fotky a videá boli spúšťané simultánne na všetkých zariadeniach.

Xperia XZ3 sa stala bezkonkurenčným víťazom

Používateľom boli zobrazené fotografie a videá, tiež filmový trailer filmu Venom na YouTube (z nejakého dôvodu v štandardnom rozlíšení. Potom boli požiadaní, aby ohodnotili každú obrazovku ohľadom jej jasu, živosti, kontrastu, či ostrosti.

Výsledkom je, že Sony Xperia XZ3 sa stala bezkonkurečným víťazom, získala až 70 % všetkých hlasov. Na druhom mieste za ňou sa umiestnil iPhone X s 13 % nasledovaný LG V30 s 9%. Na nasledujúcich diagramoch možno vidieť výsledky hlasovania v jednotlivých kategóriách.

3.9.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+