MojAndroid
Myslíme to úplne vážne. Za celý čas testovania sme sa nestretli s nikým, komu by sa naživo nová Xperia XZ3 nepáčila. Spája moderné prvky s tými štandardnými, na ktoré sme u Sony zvyknutí. Nejedná sa len o ďalšiu tuctovú placku s veľkým displejom, tento smartfón má svoj štýl. Nič sa naň nepodobá a so žiadnym iným zariadením si ho nemôžete popliesť.

Výborné umiestnenie stereo reproduktorov

Výrobca sa nesnažil ísť cestou minimálnych rámikov, ako je trendom. Áno, rámiky nad a pod displejom tu sú, no nie sú nijako veľké. Ukrývajú v sebe však jednu dôležitú vlastnosť. Vlastne dve. Nad a pod displejom si našli miesta dva naozaj výkonné a kvalitné stereo reproduktory. Jedná sa podľa nás o najlepšie umiestnenie, aké môžete v smartfóne mať. Pri práci so smartfónom sa zvuk z nich šíri priamo k vám. Rovnako, keď máte Xperiu niekde položenú displejom nahor, zvonenie určite neprepočujete. Takéto riešenie by mal ponúkať každý výrobca.

Zahnutý displej a elegancia

Poďme ale pekne poporiadku. Prednú stranu sme si už predstavili, no je tu ešte jedna podstatná vec. Tou je displej, ktorého okraje sú zahnuté. Pôsobí to veľmi dobrým dojmom a Xperii XZ3 to poriadne pridáva na elegancii a luxuse. Veľmi zaujímavá je však aj zadná strana. Podobné, nie však rovnaké, riešenie sme mohli vidieť už v prípade predchodcu, Xperie XZ2. Nachádza sa tu objektív veľmi slušného fotoaparátu a skener odtlačkov prstov. V spodnej časti ešte nájdeme logo XPERIA. Páči sa nám línia zadného krytu, ktorá v mieste USB-C konektora vystupuje výraznejšie do zadnej časti. Pokiaľ to neuvidíte naživo, neuveríte, ako takýto malý detail dokáže smartfónu pridať na elegancii.

Kvalitné materiály a precíznosť

K dizajnu neodmysliteľne patrí aj kvalita spracovania. Tá je naozaj na špičkovej úrovni. Hneď ako chytíte zariadenie do ruky, máte pocit prémiovosti. Použité boli naozaj kvalitné materiály. Kovový rámik príjemne chladí do ruky, predná aj zadná strana sú sklenené, pričom veľmi dobre odolávajú škrabancom. Trochu vyššia hmotnosť len umocňuje pocit, že sa jedná o drahé a výborne spracované zariadenie. Odporúčame však zvoliť variant s bielou zadnou stranou, na ktorej sa odtlačky prstov zachytávajú minimálne.

Nezľakne sa ani vody

O tom, že nikde nič nevŕzga a neškrípe ani pri silnejšom zatlačení konštrukcie, sa snáď ani nemusíme baviť. Všetko je presne tam, kde by malo. Nenájdeme tu absolútne žiadne miesto, ktoré by neladilo s celkovým dizajnom. Všetko je pekné, uhladené. Čerešničkou na torte je certifikácia zvýšenej odolnosti IP68. To znamená, že Xperia XZ3 od Sony sa nezľakne ani vody. Podľa tejto certifikácie nemá problém s ponorením do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút.
Myslíme si, že Xperia XZ3 je jedným z najzaujímavejších zariadení, čo sa dizajnu týka. Ani po dlhšom používaní neprestávate mať pocit, že v ruke držíte niečo hodnotné. Zahnutý displej smartfónu tiež pridáva na elegancii. Ak hľadáte výborne vybavené zariadenie a potrpíte si na kvalite spracovania a dizajne, Xperia XZ3 od Sony je tou správnou voľbou.
Tento článok vznikol v spolupráci so Sony.

26.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+