MojAndroid

Rok 2023 je tu a s ním prichádzajú aj nové vlajkové lode všetkých významných výrobcov. Svoje modely postupne predstavili Samsung, Xiaomi, vivo OPPO a tak ďalej. Onedlho sa dočkáme aj novej vlajkovej lode od Huawei a v pozadí nezostáva ani SONY. Japonský výrobca predstaví najnovšiu verziu svojej vlajkovej lode Xperia 1, v poradí už piatu generáciu. Téme sa venoval portál PhoneArena.

120 Hz 4K LTPO displej

Sony Xperia 1 V bude ďalším pokračovateľom radu vlajkových lodí s vysokou cenovkou, ale aj skvelou funkčnou výbavou. Ako už býva zvykom, opäť sa môžeme tešiť na špičkový displej s vysokým 4K rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou, ktorý bude doplnený o technológiu LTPO, takže dokáže dynamicky meniť frekvenciu v závislosti od toho, čo sa na displeji odohráva.

Sony Xperia 1 IV displej
Sony Xperia 1 IV | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Celková dizajnová línia sa s najväčšou pravdepodobnosťou tiež nezmení. To znamená, že pôjde o hranatý a poriadne natiahnutý kvádrik, o čom svedčí aj pomer strán displeja 21:9. Zdroj tiež uvádza, že posun by mohol prísť aj v oblasti nabíjania. Aktuálny model, Sony Xperia 1 IV, momentálne ponúka maximálny výkon na úrovni 30 W. Akumulátor by mal opäť dostať kapacitu 5000 mAh, čo zaručí nadštandardnú výdrž.

Špičkový fotoaparát a špeciálny teleobjektív

Nová Sony Xperia 1 V opäť príde s kvalitnou zostavou fotoaparátov a určite nebudú chýbať ani profesionálne funkcie, ktoré konkurencia len tak neponúka. Hlavným snímačom by mal byť Sony IMX989 s veľkosťou až 1″ a opäť by mal byť k dispozícii aj špeciálny teleobjektív, ktorý dokáže bezstratovo približovať v určitom rozmedzí. Minuloročný model to zvládal 3,5 do 5,2-násobného priblíženia.

Nemali by ste prehliadnuť:

Čo sa týka pamäte, zariadenie by malo ponúknuť 12 alebo 16 GB RAM a úložiskom s kapacitou 256 GB, 512 GB alebo až 1 TB. O výkon sa samozrejme postará to najlepšie, čiže Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Sony Xperia 1 V: Dátum predstavenia a cena

Smartfón bude predstavený v Japonsku už 11. mája o 13:00 tamojšieho času (6:00 nášho času). Čo sa týka ceny, tá zatiaľ zverejnená nebola, no očakávať môžeme, že bude poriadne vysoká. Predchodca začínal na slovenskom trhu na cene 1399 eur, v prípade Xperie 1 V to pokojne môže byť aj viac.

 

27.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+