MojAndroid

Keď minulý rok predstavila japonská spoločnosť Sony model Xperia XZ Premium, čakala od neho asi väčšie predaje, aké nakoniec nastali. Stále sa ale jedná výborný smartfón s výnimočným displejom s rozlíšením 4K a HDR. Ako sa teraz ukázalo, displej podporuje aj 120hz obnovovaciu frekvenciu tak, ako herný Razer Phone. Aktuálne telefón podporuje štandardný režim 1080p@60fps, 2160p@60fps a skrytý 1080p@120fps režim. Po vydaní systému Android 8.0 Oreo pre Xperiu XZ vďaka Sony Open Device programu môžu developeri z XDA vytvárať ROM s podporou tohto módu. Ohlasy sú zatiaľ zmiešané. Niektorí rozdiel skutočne vidia, niektorí tvrdia, že ide o placebo efekt. Člen XDA Myself5 ale odhalil ďalšiu zaujímavú vec.

Náš tip
Sony Xperia XZ Premium Rosso: Diabolský 4K smartfón | FOTO

Podľa jeho tvrdení našiel tento skrytý 120hz režim aj u ďalších Sony Xperia smartfónov. Konkrétne sa jedná o modely Sony Xperia X, Sony Xperia X Performance, Sony Xperia XZ, Sony Xperia XZ1, Sony Xperia XZ1 Compact, Sony Xperia XA2 a Sony Xperia XA2 Ultra. Jediným chýbajúcim modelom je Xperia X CompactMomentálne sa na alternatívnych rom nedá tento 120hz režim aktivovať. Očakáva sa, že sa to zmení po vydaní aktualizácie na Android 8.1 Oreo pre tieto modely.

11.4.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+