MojAndroid

Snapdragon 8 Gen 3 je pripravovaný vlajkový čipset amerického giganta Qualcomm, ktorý v blízkej budúcnosti poputuje do smartfónov z vlajkových sérií. Očakáva sa teda nielen špičkový výkon, ale aj skvelá efektivita. Tento čip sa prednedávnom objavil v benchmarku. Web Android Central informuje o výsledkoch.

Snapdragon 8 Gen 3 poteší poriadnou dávkou výkonu

Od udalosti Snapdragon Summit nás delia približne dva mesiace. Počas nej sa dočkáme oficiálneho odhalenia čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 určeného pre tie najšpičkovejšie smartfóny. Nedávno uniknuté informácie z benchmarku nám zatiaľ prezrádzajú, čo je možné od pripravovaného čipu očakávať.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3
Výsledok smartfónu RedMagic 9 s čipom Snapdragon 8 Gen 3 v Geekbench 5 | Zdroj: AndroidCentral.com

Smartfón RedMagic 9 sa objavil v aplikácii Geekbench 5, ktorá odhaľuje, že v jeho útrobách sa nachádza Snapdragon 8 Gen 3. Kódové označenie čipu je “pineapple” a v benchmarku získal 1596 bodov za single-core a 5977 bodov za multi-core test. Zariadenie beží na operačnom systéme Android 14. Je nám už známe, že primárne jadro doposiaľ nepredstaveného čipsetu má frekvenciu 3,19 GHz. “Prostredné” jadrá sa vyznačujú taktom na úrovni 2,96 GHz a posledné dva úsporné majú zas 2,27 GHz. Ide o jadrá typu Cortex X4, Cortex-A720 a Cortex A520. Grafickým akcelerátorom bude Adreno 750.

recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktuálne správy naznačujú, že by sme sa mali dočkať aj vylepšenej verzie Snadpragonu 8 Gen 3. Mohlo by ísť napríklad o pretaktovanú verziu určenú pre špecifický modelový rad, ako je tomu v prípade čipsetu s označením “Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy”, ktorý sa nachádza v sérii Samsung Galaxy S23.

Náš tip
Nová éra online pravidiel. Veľká zmena pre sociálne siete a technologických gigantov

28.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+