MojAndroid

Snapchat ako sociálna sieť utrpela za posledný rok porážku po porážke a to konkrétne po tom, čo konkurencia predstavila skutočne veľmi podobné funkcie, ktoré boli dominantou práve Snapchatu. Zároveň používatelia aplikácie na platforme Android sa mohli miestami cítiť odstrčení či na druhej koľaji vzhľadom k aktualizáciám a funkciám vo verzii pre systém iOS. Táto situácia by sa mohla zmeniť, naznačuje to už aj vedenie spoločnosti Snap Inc.

Náš tip
Snapchat bojuje proti nežiadúcemu kopírovaniu produktov

Nový dizajn? Dátum nebol potvrdený

CEO spoločnosti Snap, Evan Speigel, pripustil, že spoločnosť potrebuje získať viac nových používateľov pre platformu Android. Cieľom je tiež zvýšiť celkovú používateľskú základňu služby. Na dosiahnutie tohto cieľa Speigel uviedol, že vývojový tím spoločnosti vytvorí novú aplikáciu Snapchat pre Android. Bude založená na tom, čo sa vývojársky tím dozvedel o vývoji aplikácií pre Android za posledných päť rokov. Práve nová aplikácia bude “obrovským cieľom v nasledujúcom roku” pre vývojársky tím Snapchat.

Evan Speigel zároveň povedal, že tím Snapchat pracuje aj na celkovom prepracovaní aplikácie v snahe uľahčiť používanie širokej verejnosti. Výkonný riaditeľ spoločnosti tiež povedal, že spoločnosť je ochotná “riskovať” aj redizajn svojho prostredia. Malo by sa to stať realitou aj za cenu toho, že je to podľa slov CEO spoločnosti “nebezpečné pre naše podnikanie v krátkom časovom horizonte.”

Náš tip
Instagram prináša novú porciu funkcií zo Snapchatu. Pripravte sa na 3D filtre!
Náš tip
Facebook posiela Snapchatu jasný odkaz. Do Instagramu najnovšie pridal zábavné filtre tváre

V oboch prípadoch platí, že nepoznáme presný a ani predpokladaný dátum, kedy by sa spomínané pomerne rozsiahle zmeny mohli uskutočniť. Táto správa vychádza po neúspechu aplikácie Snapchat, ktorá nedokázala naplniť očakávaný nárast 4,5 milióna nových používateľov za tretí kvartál roka 2017. Snapchat má v súčasnosti približne 178 miliónov denných používateľov. Používate aplikáciu Snapchat? Privítali by ste dizajnové či funkčné zmeny? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidauthority

8.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+