MojAndroid

Spoločnosť Snap Inc. sa rozhodla silnejšie zabojovať v rámci ochrany proti nežiadúcemu kopírovaniu produktov. Bez verejných tlačových vyhlásení získala spoločnosť Strong.Codes, ktorá by mala napomôcť k spomínanému cieľu. Táto spoločnosť má za sebou návrh špeciálneho softvéru, ktorý zabraňuje demontáži produktu a ponúka ochranu proti kopírovaniu samotného produktu.

Nejde len o pridanie príbehov do aplikácií Facebook či Instagram

Náš tip
Instagram prináša novú porciu funkcií zo Snapchatu. Pripravte sa na 3D filtre!

Tento proces nie je pre spoločnosť Snap Inc. žiadnou novinkou. Vyhlásenie spoločnosti v minulosti uznalo riziko imitácie svojich služieb prostredníctvom ďalších sociálnych sietí. Riziká vznikli najmä krátko po pridaní obdobnej funkcie “Príbeh” do prostredia sociálnych sietí Facebook a Instagram. Samozrejme tieto spoločnosti môžu ponúkať svoj vlastný vývoj a nemusí sa jednať o kopírovanie kódu či samotného produktu.

Náš tip
Snapchat má problém. Za Q1/2017 minul 15-krát viac peňazí ako zarobil a stráca investorov

“Ak chcete byť kreatívnou spoločnosťou, musíte sa cítiť komfortne a užívať si skutočnosť, že ľudia skopírujú vaše produkty, pokiaľ vytvárate skvelé a užitočné veci,” – vyhlásil spoluzakladateľ Snapchatu Evan Spiegel.

Spoločnosť Snap Inc. sa chce zamerať skôr na vyslovenú imitáciu svojich produktov ako na pridanie spomínaných nových funkcií do služieb Facebook a Instagram. Napríklad služba Snow, ktorá pôsobí v Južnej Kórei je priamou imitáciou funkcií a aplikácie Snapchat. Imitácia môže byť pre Snapchat aj istou formou lichotenia. Akvizícia spoločnosti Strong.Codes však naznačuje, že Snapchat a nové služby v rámci aplikácie nebudú ľahkým orieškom pre svojich konkurentov.

Náš tip
Facebook posiela Snapchatu jasný odkaz. Do Instagramu najnovšie pridal zábavné filtre tváre
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget

22.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+