MojAndroid

Slovak Telekom získal ocenenie Best in Test od spoločnosti P3 Communications, ktorá robila ďalšie meranie v júni tohto roka. Slovak Telekom dosiahol najvyššie hodnotenie v hlasových službách, pod ktoré sa podľa operátora podpísala aj implementácia HD Voice začiatkom tohto roka.

“Testy za hlas ovplyvnil problém s konkrétnymi zariadeniami, ktoré P3 použili pri testovaní siete, nejde teda o systemový problém s hlasovými službami v našej sieti. O tejto situácii vieme a pracujeme na jej riešení.” komentoval výsledky Peter Tóth, Corporate Affairs Manager spoločnosti Orange.​ “Výsledky nás však tešia, pretože potvrdzujú našu orientáciu na kvalitu dátovej siete”, dodáva.

Dáta o pár bodov pre Orange

Dátové merania vyhral o pár bodov operátor Orange, ktorý svoju 4G sieť začal masívne budovať práve v tomto roku. Slovak Telekom má podľa meraní lepšie dátové služby mobilnej siete vo veľkých mestách, Orange dominoval v meraní na cestách medzi mestami, výsledky v malých mestách boli vyrovnané. Slovak Telekom aktuálne pokrýva 4G/LTE sieťou 62,6% populácie, Orange má pokrytých 62,5% Slovenska. Do testu bol zahrnutý aj operátor O2, sieť štvrtého operátora Swan nebola meraná.

Náš tip
Orange má najrýchlejšiu mobilnú sieť na Slovensku

p3-communications-TestingRoute-062015

Metodika testu

Júnový test na Slovensku zahŕňal väčšie i menšie mestá, aj vybrané hlavné trasy ciest. Detailný test zahrnul merania a vyhodnotil viaceré parametre ako napríklad sťahovanie a odosielanie súborov, čas načítania internetových stránok, prácu a načítanie videí na YouTube v SD i HD kvalite a iné. Testy P3 Communications boli realizované v 2G, 3G a 4G/LTE sieťach operátorov počas júna 2015. Viac informácií a certifikát je k dispozícii na stránke p3-group.com.

Náš tip
Spúšťame Speedmeter, zmerajte si rýchlosť mobilného pripojenia

p3-communications-score-062015

Zdroj: Telekom

Náš tip
Slovak Telekom pokrýva 4G/LTE sieťou 62,6% populácie Slovenska

Náš tip
Orange pokrýva 4G/LTE sieťou 62,5% Slovenska

 

15.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+