MojAndroid

Na portáli MojAndroid.sk spúšťame pre našich čitateľov ďalšiu užitočnú vychytávku. Na našom webe si po novom môžete zmerať rýchlosť pripojenia mobilného internetu a zistiť tak, akou rýchlosťou dokážete prenášať dáta v sieti svojho mobilného operátora. Výsledky môžete následne porovnať s ostatnými používateľmi priamo na webe.

Vyskúšajte Speedmeter a zistite výsledky meraní

Speedmeter nájdete na adrese www.mojandroid.sk/speedmeter/ a je plne optimalizovaný pre použitie na mobilných zariadeniach. Meranie sa realizuje jednoduchým stlačením tlačidla Začať test, ktorý spustí prenos dát a následnú analýzu toho, akou rýchlosťou sa posielajú alebo prijímajú. Namerané hodnoty sú zobrazené v hodnotách Mb/s (čítaj megabity) pre download aj upload.

Pre získanie aktuálnej polohy je nutné povoliť jej zdieľanie.

Aby sme postupne mohli získané dáta vyhodnotiť, je nutné, aby ste po meraní vyplnili vo formulári svoju polohu (tu je možné získať automaticky), poskytovateľa, typ zariadenia (získané automaticky) a verziu Androidu. Po uložení výsledkov je možné prejsť na stránku s výsledkami ostatných používateľov alebo sa pochváliť so svojimi nameranými výsledkami na Facebooku. Vďaka všetkým meraniam následne vyberieme operátora, ktorý poskytuje najrýchlejší mobilný internet.

Ako meranie funguje

Download: Test rýchlosti sťahovania sa realizuje v niekoľkých krokoch. Najskôr sa skúša stiahnuť menší dátový súbor s veľkosťou 128 KB, 256 KB, 512 KB a v ďalších veľkostiach.  Sleduje sa čas potrebný na stiahnutie jednotlivých súborov. Do úvahy sa berie len tá nameraná rýchlosť, pri ktorej prenos dátového balíka trval viac ako 8 sekúnd. Následne sa pokračuje testom uploadu.

Upload: Podobná metodika testovania sa aplikuje aj pri teste odosielania dát. Test začína na menšom 128 KB súbore a pokračuje postupných zdvojnásobovaním veľkosti až kým čas potrebný na odoslanie nepresiahne 8 sekúnd. Takýmto spôsobom by sa mala zabezpečiť väčšia presnosť, a to najmä v porovnaní so speedmetrami, ktoré počítajú priemernú rýchlosť paralelným sťahovaním malých súborov. Celý systém je založený na technológiách a serveroch služby SpeedOf.Me, ktorá disponuje viacerými testovacími servermi po celom svete. Viac sa dočítate aj tu.

Ďalšie užitočné funkcie na stránke

Nový Speedmeter je súčasťou širokého portfólia funkcií, ktoré web MojAndroid.sk ponúka. Aktuálne prebieha beta testovanie, od začiatku mesiaca júl sme spoločne s čitateľmi uskutočnili už viac ako 5,000 testov.

Pre našich čitateľov ponúkame aj ďalšie zaujímavé funkcie, ako napríklad katalóg zariadení a slovenských aplikácií, vlastný Android bazár, newsletter s informáciami o Android aktualizáciách, či Android fórum.

3.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+