MojAndroid

Prémiový výrobca audio techniky Sennheiser na veľtrhu CES 2024 predstavil dvojicu nových TWS slúchadiel – Momentum True Wireless 4 a Momentum Sport. Obidva modely ponúknu špičkové parametre, ktorým odpovedá aj vysoká cena.

Sennheiser Momentum True Wireless 4

Podľa portálu GizmoChinaMomentum True Wireless 4 podporujú novšiu verziu rozhrania Bluetooth 5.4 a platformu Qualcomm Snapdragon S5 Sound Gen 2. Nechýba ani podpora AptX pre bezstratovú kvalitu zvuku a ultra nízku latenciu. Medzi podporované zvukové kodeky patria AptX Adaptive, AAC a SBC.

Sennheiser Momentum True Wireless 4
Sennheiser Momentum True Wireless 4 | Zdroj: GizmoChina.com

Momentum True Wireless 4 má podporu Auracast a prichádza s úplne novým dizajnom antény na zlepšenie „kontinuity signálu na cestách“. K dispozícii sú dokonca vylepšenia adaptívneho potlačenia hluku ANC (Active Noise Cancellation), pričom životnosť batérie sa oproti minulej generácii zvýšila až na 7,5 hodiny na jedno nabite a 30 hodín celkovej výdrže.

Sennheiser Momentum True Wireless 4

Nabíjacie puzdro slúchadiel môžete nabíjať pomocou portu USB-C alebo bezdrôtového nabíjania Qi. Prémiový dizajn nemajú len samotné slúchadlá, ale aj spomínané  nabíjacie puzdro. Sennheiser Momentum True Wireless 4 má byť uvedený na trh 29. februára 2024 za cenu 299,95 amerických dolárov.

Sennheiser Momentum Sport

Slúchadlá Momentum Sport majú podľa portálu GizmoChina polootvorený dizajn, ktorý je ideálny pre ľudí, ktorí sú fyzicky aktívni a často chodia von. Aj tieto slúchadlá ponúkajú adaptívne aktívne potlačenie hluku (ANC) spolu s nastaviteľným režimom priepustnosti zvuku a režimom proti vetru. Nárazuvzdorné šasi má odolnosť proti vode a prachu IP55.

Sennheiser Momentum Sport
Sennheiser Momentum Sport | zdroj: GizmoChina.com

Zaujímavou vlastnosťou sú senzory súvisiace so zdravím umiestnené v slúchadlách. Zahŕňajú aj fotopletyzmografický (PPG) snímač srdcovej frekvencie a snímač telesnej teploty. Tieto senzory sú kľúčové pre ľudí, ktorí  často používajú aplikácie a služby súvisiace s fitness. Patria sem napríklad Apple Watch/Health, Garmin Watch/Connect, Strava a Peloton.

Slúchadlá vydržia na jedno plné nabitie až 8 hodín, zatiaľ čo nabíjacie puzdro dodá ďalších 18 hodín prehrávania zvuku. Budú dostupné  vo viacerých farebných variantoch, konkrétne polárna čierna, pálená oliva, a kovový grafit. Slúchadlá Momentum Sport sa začnú predávať od 9. apríla 2024 za cenu 330 amerických dolárov.

Náš tip
Váš Samsung vás vie informovať o upozornení aj blikaním displeja. Toto je návod ako na to
14.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+