MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa rozhodla svoje smartfóny znovu o niečo vylepšiť a možno tým poteší práve fanúšikov, ktorým chýba notifikačná LED dióda. Tú už bohužiaľ na nových Samsungoch nenájdete. Portál SamMobile informuje o tom, ako si túto novinku “blikajúceho displeja” zapnúť aj na vašom smartfóne.

Samsung Galaxy S23 Ultra zelený
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Samsung pre svojich používateľov prináša novinku pre tých, ktorí chcú aj bez smart hodiniek vedieť o všetkých upozorneniach. Existujú teda dve možnosti ako na to. Prvou je zapnutie notifikácií pomocou blesku a tou druhou je takzvaný “blikajúci” displej. Táto funkcia vám umožní nastaviť si farbu, ktorou sa váš displej rozsvieti v prípade prichádzajúcej notifikácie.

Takto novinku zapnete aj na vašom Samsung smartfóne

Tieto farebné upozornenia si môžete nastaviť pre prichádzajúce hovory, správy a dokonca aj pre bežné aplikácie, ktoré používate. Ako na to? Stačí v nastaveniach smartfónu kliknúť na prístupnosť a nájsť rozšírené nastavenia. V nich nájdete možnosť upozornenie blesku.

Nastavenie LED upozornení | Zdroj: SamMobile
Nastavenie LED upozornení | Zdroj: SamMobile

Ďalej si môžete vybrať, ktoré bleskové upozornenia budete používať. Jednoducho si zvolíte možnosť upozornení prostredníctvom blesku alebo displeja. Po aktivácii jednej z možností odporúčame kliknúť na vami zvolený spôsob upozornenia. To vám otvorí ďalšiu ponuku nastavení. Je na vás, či si zvolíte notifikácie pre všetky aplikácie alebo len vami zvolené.

Tiež si môžete jednoducho vybrať farbu, ktorá sa vám zobrazí po prijatí upozornenia. Ak máte všetko nastavené, to či sa vám bude váš výber páčiť dokážete aj priamo skontrolovať. Nemusíte totiž čakať na príchod upozornenia, stačí zvoliť možnosť náhľad a automaticky sa ukáže, ako budú tieto bleskové upozornenia na vašom smartfóne vyzerať.

Náš tip
Od tlačidlových telefónov až po umelú inteligenciu. Pripravte sa na obrovské zmeny
13.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+