MojAndroid

Kapacita batérie by sa v dnešnom svete mohla zdať ako podceňovaná kategória. Nové prvky smartfónov si pýtajú viac energie a kvôli vzhľadu a hlavne čo najmenšej hrúbke zariadení často batéria dostane nízku kapacitu. Slabá výdrž je Achillovou pätou viacerých vlajkových lodí, ale aj lacnejších modelov. Samsung to berie na vedomie a chystá sa to zmeniť. Už čoskoro predstaví smartfón, ktorého batéria bude mať až 6000 mAh.

Pravdepodobne pôjde o model M20S

Akokoľvek by sa výrobcovia snažili, dôležité novinky, ktoré chystajú, nedokážu úplne utajiť. Inak to nie je ani v prípade Samsungu. Ten sa rozhodol vyrábať batériu s kapacitou 6000 mAh, čo je v dnešnej dobe vysoko nad priemerom.

Asus ROG Phone 2 batéria
ROG Phone 2 je jeden z mála smartfónov s veľkou kapacitou batérie až 6000 mAh

Dnešné smartfóny nemajú ani zďaleka tak dobrú výdrž ako kedysi (česť výnimkám). Ak sa nejaký model zameria na dobrú výdrž, zvyčajne je horší vo výkone, alebo nemá tak pekný displej. Samozrejme sa nájdu aj výnimky. Taký Huawei P30 Pro má 4200 mAh, Asus ZenFone 6 hneď 5000 mAh a šampiónom je Asus ROG Phone 2 so 6000 mAh batériou.

Medzi týchto sa chce vtesnať aj Samsung, hoci možno tak urobil už s modelom Note 10+. Nová batéria, ktorej fotka unikla na internet, patrí podľa webu Android Authority pravdepodobne chystanému modelu M20S. Zaujme aj jej relatívne malá veľkosť, takže kapacita sa pravdepodobne odrazí na hrúbke batérie i celého mobilu. Každopádne tak veľká batéria by mohla novému Samsungu zabezpečiť viac ako dva dni výdrže.

Náš tip
Samsung príde do dvoch rokov s grafénovými batériami vo svojich smartfónoch

18.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+