MojAndroid

Výdrž smartfónov je stále jedným z ich najväčších negatívov. Väčšina smartfónov vydrží pri plnej záťaži jeden alebo maximálne dva dni používania. Niektorí výrobcovia sa síce snažia uvádzať aj modely s kapacitou batérie 5000 mAh a viac, ale táto snaha je vykúpená vyššou hmotnosťou. Samsung by preto chcel prísť u svojich smartfónov do dvoch rokov s novými grafénovými batériami. Informuje o tom server GSMarena.

Grafén - atómy uhlíka
Grafén Zdroj: Wikipédia

Grafén – materiál budúcnosti

Grafén je názov pre tenkú vrstvu atómov uhlíka v hybridnom stave sp2, usporiadaných do pravidelných šesťuholníkov. Dĺžka väzieb medzi jednotlivými atómami je 0,142 nm. Vďaka tomu má tento materiál vysokú elektrickú vodivosť a v budúcnosti by mal byť revolučným materiálom pre viacero technologických odvetví. Pre jeho vlastnosti sa už dlhú dobu uvažuje aj o jeho využití v batériách rôznych zariadení.

Vyššia životnosť, kapacita a rýchlejšie nabíjanie

Podľa leakera Evana Blassa je spoločnosť Samsung už vo finálnej fáze vývoja grafénových batérií a uviesť na trh by ich mala už budúci rok alebo najneskôr v roku 2021. Tie by mali v smartfónoch zabezpečiť vyššiu životnosť batérie vďaka vyššiemu počtu nabíjacích cyklov a aj rýchlejšie nabíjanie. Grafénové batérie od Samsung by tiež mali mať o skoro 50% väčšiu kapacitu než súčasne Li-Ion batérie pri zachovaní rovnakých rozmerov.

Náš tip
Honor Magic 2 3D je smartfón s 3D kamerou a grafénovým chladením
17.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+