MojAndroid

Dvojica lacný smartfónov spoločnosti Samsung dostáva konečne aktualizáciu so systémom Android 12. Konkrétne ide o smartfóny Samsung Galaxy A21s a Galaxy A02s, Okrem novej verzie systému je súčasťou aktualizácie aj nadstavba One UI 4.1.

Súčasťou aktualizácie je aj júnová bezpečnostná záplata

Aktualizácia pre model Galaxy A21s má podľa portálu SamMobile označenie A217FXXU8DVF6. Okrem novej verzie systému a nadstavby prináša júnovú bezpečnostnú záplatu, ktorá opravuje viac ako 60 bezpečnostných chýb. Aktualizácia prináša aj nový dizajn funkcie Paleta farieb, lepší tmavý režim, nové widgety alebo viditeľnejšie ovládanie jasu a hlasitosti.

Samsung Galaxy A21s multitasking
Samsung Galaxy A21s | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia pre Galaxy A02s má potom podľa portálu SamMobile označenie A025FXXU4CVF4 a zatiaľ je dostupná v Rusku. Odtiaľ by sa mala rozšíriť do európskych krajín. Aj tom prípade prináša aktualizácia systéme Android 12, nadstavbu One 4.1 a samozrejme aj júnovú bezpečnostnú záplatu. Samsung taktiež vylepšil niektoré svoje aplikácie ( napr. Samsung klávesnica) a funkcie (napr. Obraz v obraze).

Samsung Galaxy A02s čierny
Samsung Galaxy A02s | Zdroj: GSMArena.com

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia > Aktualizácia softvéru> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Ako je na tom konkurencia?

O aktuálnosť systému sa starajú aj ostatní výrobcovia. Za zmienku stojí napríklad update pre bývalé vlajkové lode značky Huawei. Júnovú aktualizáciu dostalo aj niekoľko Xiaomi modelov. Na záver spomenieme aj mega aktualizáciu spoločnosti Motorola, ktorá hromadne vydala Android 12 pre sedem svojich zariadení.

Náš tip
Google: Toto je 10 dôvodov, prečo prejsť z iOS na Android

 

 

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+