MojAndroid

Večný spor medzi používateľmi platforiem Android a iOS o tom, prečo je výhodné migrovať z jednej na druhú, sa teraz rozhodla rozlusknúť spoločnosť Google. Na svojom blogu zverejnila 10 dôvodov, prečo prejsť z iOS na Android. Či sú tieto dôvody odôvodnené, už necháme na vaše posúdenie.

Migrácia vašich dát z iOS na Android je jednoduchá ↑ Zdroj: blog.google.com

10 dôvodov, prečo prejsť z iOS na Android podľa spoločnosti Google:

  1. Možnosť vyjadriť sa novými spôsobmi: S aplikáciami Správy a Gboard je odosielanie správ jednoduché a príjemné. Skupinové chaty, vysokokvalitné zdieľanie fotografií a videí, potvrdenia o prečítaní a reakcie pomocou emotikonov sú k dispozícii vďaka podpore štandardu RCS. Tisíce animovaných nálepiek vám pomôžu vyjadriť svoje pocity. (Vaši priatelia iPhone budú aj naďalej dostávať vaše správy.)
  2. Video hovor s kýmkoľvek a kdekoľvek: Ak majú vaši priatelia a rodina Google účty, tak je uskutočnenie video hovoru službou Google Meet (čoskoro sa zlúči s Google Duo) otázkou pár klikov. V obchode Google Play sú k dispozícii  aj alternatívne riešenia ako WhatsApp alebo Viber. Ak uprednostňujete FaceTime, tak ho stále môžete používať vďaka najnovšej verzii prehliadača Chrome.
  3. Nalaďte si svoju obľúbenú hudbu: Počúvajte najnovšie hudobné hity vďaka svojej preferovanej streamovacej službe dostupnej v obchode Google Play A ak ste si predtým zakúpili a stiahli hudbu na svojom iPhone, vaša hudba sa prenesie do vášho telefónu s Androidom, pokiaľ je bez správy digitálnych práv (DRM). Vaše nákupy a stiahnutý obsah zo služby Apple Music budú naďalej dostupné po stiahnutí aplikácie Apple Music.
  4. Vaše obľúbené aplikácie na jednom mieste: V obchode Google Play nájdete aplikácie, ktoré už používate a máte radi. V obchode môžete objaviť aj množstvo nových. Chcete si naplánovať pobyt vonku? Hipcamp vám pomôže zarezervovať si ďalšie miesto na kempovanie, Skyview Lite bude vaším sprievodcom na oblohu pri pozorovaní hviezd. AllTrails vám pomôže nájsť túru, ktorá je ideálna pre vás a vašich priateľov.
  5. Ochrana osobných údajov na prvom mieste: Na vašom novom smartfóne budú vaše údaje proaktívne chránené systémom Android. Platforma Android pravidelne odstraňuje škodlivé aplikácie, malvér, phishing a spam. Aplikácia Správy napríklad pomáha každý mesiac chrániť ľudí pred 1,5 miliardou spamových správ. Android tiež poskytuje včasné bezpečnostne odporúčania pre vaše súkromie.
  6. Množstvo zariadení, ktoré medzi sebou spolupracujú: Vyberte si zo širokej škály Chromebookov, smart  hodiniek s Wear OS, zariadení Google TV a slúchadiel s podporou Fast Pair (ako sú Pixel Buds), ktoré okamžite spolupracovať s vaším Android smartfónom. Aj niektoré z vašich Apple produktov stále fungovať s vaším Android zariadením, napríklad Apple AirPods.
  7. Zvládnite súčasne viac veci s aplikáciami a službami Google: Cestujete na dovolenku a neviete čítať miestne značky? Naskenujte text pre okamžitý preklad, aby ste sa rýchlo dostali do cieľa. Upravujete dokument Google na svojom notebooku, no potrebujete to dokončiť na cestách? Môžete jednoducho pokračovať v práci aj na svojom Android smartfóne. Všetko toto umožňuje ekosystéme aplikácií spoločnosti Google.
  8. Zdieľanie hudby, fotografií a ďalšieho obsahu medzi zariadeniami: Funkcia Zdieľanie nablízku vám umožňuje jednoducho zdieľať hudbu, fotografie a ďalšie súbory medzi vašimi blízkymi zariadeniami so systémom Android a Chrome OS. Ak chcete zdieľať obsah, ako sú fotografie a videá, so zariadeniami, ktoré nie sú Androidom, môžete jednoducho použiť zdieľanie zabudované v Google Fotkách alebo niekoľkých ďalších aplikáciách.
  9. Prispôsobte si plochu pomocou miniaplikácií (widgetov): Miniaplikácie sú užitočným doplnkom akejkoľvek plochy, vďaka čomu máte na dosah ruky informácie, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Čoskoro bude pre Android k dispozícii 35 miniaplikácií priamo od spoločnosti Google. Môžete mať na ploche zobrazenú aktuálnu dopravnú premávku alebo mať po ruke často používané frázy z Prekladača.
  10. Technológie, ktorá sú užitočné každému: Každý má svoj vlastný spôsob používania mobilných zariadení a Android je tomu prispôsobený. Či už chcete používať svoje zariadenie bez nutnosti sledovania obrazovky pomocou aplikácie TalkBack, alebo chcete preniesť v reálnom čase na text hovorené slovo pomocou funkcie Okamžitý prepis (Live Transcribe).
Náš tip
Asus ROG Phone 6 je najnadupanejší herný smartfón na svete
5.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+