MojAndroid

Už minulý rok sa začali šíriť správy, že Google vyvíja aplikáciu Switch to Android, ktorá zjednoduší používateľom iOS prechod na systém Android. A teraz je táto aplikácia podľa portálu TechCrunch konečne skutočnosťou. Spoločnosť Google ju vydala na veľkonočný pondelok bez väčšej publicity na väčšine globálnych trhoch, vrátane USA.

Aplikácia pomôže importovať do Android smartfónu takmer všetko

Aplikácia prichádza mnoho rokov po podobnej aplikácii Applu, ktorá pomohla prejsť používateľom Androidu na iPhone. Apple ju vydal ešte v septembri 2015 pod názvom Move to iOS a bola dokonca jeho prvou aplikáciou v obchode Google Play. Nová aplikácia od Googlu sa však zatiaľ nezobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania obchodu App Store. Nájdete ju iba po kliknutí na priamy odkaz.

Aplikácia pomôže používateľom importovať ich kontakty, kalendár, fotografie a videá do ich nového smartfónu so systémom Android. Zároveň im vysvetlí, ako vypnúť službu iMessage od Apple, aby mohli dostávať textové správy na svojom novom zariadení. Zálohovanie kontaktov, kalendára, fotografií a videí prebieha cez aplikáciu Google Disk pre iOS.

Switch to Android | Zdroj: TechCrunch.com

Nová aplikácia Switch to Android bohužiaľ nepomáha s migráciou aplikácií používateľov. Je to pravdepodobne kvôli obmedzeniam platformy iOS, ktorá neumožňuje aplikáciám tretích strán skenovať iPhone a extrahovať zoznam všetkých aplikácií, ktoré si používateľ nainštaloval.

Aplikácia presúva obsah používateľa medzi zariadeniami bez použitia káblov, čo znamená, že tieto dva smartfóny nemusia byť fyzicky prepojené, aby sa proces dokončil. Spoločnosť Google tiež nedávno vydala aktualizáciu aplikácie Google Fotky, ktorá ponúka spôsob, ako jednoducho kopírovať fotografie z konkurenčných cloudových úložísk, vrátane iCloudu, Facebooku a ďalších.

Náš tip
Motorola Edge 20: Aktualizácia na Android 12 je už na Slovensku
20.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+