MojAndroid

Vlajkové smartfóny Samsung z minulého a predminulého roka už obdržali aktualizáciu na verziu systému Android 10. V prípade vlajkových modelov z roku 2017 stále nie je aktualizácia istá. Koncom novembra sa objavila správa, že Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note 8 Android 10 vôbec nedostanú. Portál SamMobile upozornil na informáciu, ktorá tvrdí opak.

Samsung Galaxy Note 8 S8 Android 10

Aktualizáciu potvrdila podpora zákazníkov

Portál sa pri svojom tvrdení opiera o odpoveď podpory zákazníkov spoločnosti na otázku zákazníka. V nej sa nemenovaný zákazník pýtal, či modely Galaxy S8 a Galaxy Note 8 obdržia Android 10. Podpora mu následne odpovedala, že obdiva smartfóny ho dostanú behom tohto roku. Ako relevantná je odpoveď podpory zákazníkov môžme len špekulovať. Minimálne v prípade Samsung Galaxy Note 8 by to ale mohla byť pravda. Výrobca bežne garantuje aktualizáciu na novú verziu systému, pokiaľ ju Google vydal do dvoch rokov od uvedenia smartfónu na trh.

Galaxy Note 8 by mal mať Android 10 zaručený

Samsung Galaxy Note 8 prišiel na trh v septembri 2017, čo je presne dva roky pred zverejnením stabilnej verzie Android 10. Snažil sa získať späť dôveru zákazníkov, ktorú Samsung stratil po fiasku s modelom Samsung Galaxy Note 7. Ten kvôli zlému riešeniu integrovanej batérie vo viacerých prípadoch zákazníkom vzplanul a model bol nakoniec kvôli bezpečnosti kompletne stiahnutý z trhu.

Pre Samsung to znamenalo stratu miliárd dolárov. Smartfóny Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+, ktoré vyšli na začiatku roku 2017, tak ťažkú úlohu nemali. Od vydania Androidu 10 ich ale delí dva a pol roka, čo znamená, že výrobca nemá povinnosť ich aktualizácie.

Náš tip
Samsung Galaxy S20: Výrobca nechcene zverejnil dátum začiatku predaja
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+