MojAndroid

Samsung sa chystá rozšíriť svoju obľúbenú sériu Fan Edition (FE), pričom už aj teraz zahŕňa viac ako len smartfóny. V nadväznosti na úspech svojich smartfónov verzie FE spoločnosť obrátila svoj pohľad na audio segment a najnovším počinom majú byť slúchadlá Galaxy Buds FE, informuje Gizmochina.

Uniknutý oficiálny manuál od spoločnosti Samsung Germany ponúka technologickým nadšencom nahliadnutie do toho, čo môžu očakávať od týchto nových bezdrôtových slúchadiel. Vizuály naznačujú dizajn výrazne ovplyvnený predchádzajúcimi modelmi slúchadiel Galaxy Buds. Nie je to však len kópia starého modelu, Samsung predstavil výrazné vylepšenia. Napríklad vynovený touchpad na vonkajšej strane vyniká. Sľubuje, že používateľom poskytne prepracovanejší a pohotovejší zážitok, no zároveň aj jednoduchú obsluhu.

Krabička | Zdroj: Gizmochina

Okrem zlepšených dotykových funkcií sú ďalším výrazným dizajnovým prvkom malé krídelká na slúchadlách. Ich pridanie má za cieľ zlepšiť stabilitu v ušiach a zabezpečiť, aby slúchadlá zostali na svojom mieste, či už cvičíte alebo sa len hýbete.

Z technického hľadiska sú slúchadlá navrhnuté pre optimálnu kvalitu a čistotu zvuku. Každé slúchadlo sa môže pochváliť dvoma mikrofónmi, ktoré pravdepodobne prispievajú k vylepšenej funkcii potlačenia hluku.

buds fe
Dizajn slúchadiel | Zdroj: Gizmochina

Cena môže prekvapiť

Sprievodné nabíjacie puzdro s elegantným bielym dizajnom pripomína dizajn Buds2. Je vybavený portom USB-C a duálnymi kontrolkami nabíjania umiestnenými vo vnútri aj vonku. Len na základe vizuálov však zostáva neisté, či puzdro bude podporovať bezdrôtové nabíjanie. V porovnaní s tým sa zdá, že Galaxy Buds FE predstavuje “budget” model. Na rozdiel od Galaxy Buds2 Pro, ktorý obsahuje tri mikrofóny, verzia FE má len dva.

Nákres slúchadiel | Zdroj: Gizmochina

Zatiaľ čo sa čakajú na oficiálne oznámenia, hovorí sa, že Samsung môže spojiť vydanie Galaxy Buds FE so smartfónom Galaxy S23 FE. Počiatočné špekulácie naznačovali uvedenie na trh koncom roka, ale nedávne úniky a oficiálne vystúpenia naznačujú, že čakať už nemusíme dlho.

A čo cena? Vzhľadom na cenu na Galaxy Buds2 Pro a Buds2, predpovede odborníkov umiestňujú Galaxy Buds FE do kategórie 100 dolárov. Len čas ukáže, či tieto slúchadlá splnia alebo prekonajú vysoké očakávania stanovené ich predchodcami. V tejto cenovej kategórii im môžu konkurovať Huawei Freebuds 5i alebo aj Nothing Ear.

Huawei FreeBuds 5i
Huawei FreeBuds 5i | Zdroj: Filip Spevár

Náš tip
Séria Xiaomi 13T: Všetky dostupné informácie o špecifikáciách, dizajne a cene

13.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+