MojAndroid

Ako ste už pravdepodobne zachytili, spoločnosť Apple včera predstavovala svoje najnovšie vlajkové lode. Modely iPhone 15 a ďalšie verzie dostali hneď niekoľko nových vychytávok. Nie všetky však prichádzajú ako revolučné inovácie. Portál AndroidCentral prináša 4 “novinky”, ktoré však Android zariadenia mali už niekoľko rokov.

USB-C konektor

Veľká zmena prichádza v procese nabíjania smartfónov. Dlhoročne udržiavaný Lightning port strieda aj kvôli nariadeniam Európskej únie USB-C. Spoločnosť dlho bojovala proti tomuto rozhodnutiu, a to aj najmä vďaka tomu, že Lightning bol vynálezom spoločnosti a dlhé roky sa spájal výhradne z ich zariadeniami. Teraz ho však strieda USB-C port, ktorý prináša nové možnosti.

Le Max 1
Le Max 1 | Zdroj: AndroidCentral

USB-C však začali používať Android zariadenia už v roku 2015. Nešlo však o žiadnu veľkú spoločnosť ako Samsung, LG alebo HTC. S týmto revolučným krokom prišla dnes už neznáma spoločnosť LeEco vo svojich modeloch Le 1 a Le Max 1.

Periskopický senzor

Ďalšou dlho očakávanou zmenou pre používateľov je vylepšený periskopický teleobjektív. Niečo takéto však už mali smartfóny výrobcu Huawei, a to už v roku 2019. Dostal ho model Huawei P30 Pro. Okrem toho 5x optické priblíženie, ktoré objektív ponúka nájdeme aj pri Google Pixel 7 Pro. Vlajková loď Samsung Galaxy S23 Ultra je stále v nedohľadne, pretože na jej 10x priblíženie sa to zatiaľ nechytá.

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro | Zdroj: AndroidCentral

Nahrávanie 3D videí

Ďalšou novinkou zariadení od Apple je nahrávanie 3D videa. S touto inováciou však ani zďaleka neprišli ako prvý. Už v roku 2011 HTC pracovalo na rôznych spôsoboch, ako prilákať používateľov a zlepšiť zážitok z fotoaparátu smartfónu. Aj preto prišiel HTC EVO 3D, ktorý umožňoval zachytávanie 3D videa a jeho následné prehrávanie. Tento krok Apple zvolil najmä preto, lebo sa chystá príchod Apple Vision Pro na trh. Spojí sa tak nahrávanie videí s ich prehrávaním a lepším zážitkom.

htc evo 3D
HTC EVO 3D | Zdroj: AndroidCentral

Titánový rám smartfónu

Aby smartfónu výrobcu z USA aj niečo vydržali, priniesli v tohtoročných modeloch titánový rám zariadenia. Na zadnej strane však stále nájdeme sklo, ktoré nie je zas až tak ťažké rozbiť. Rovnako aj v tomto aspekte už Apple predbehli niektoré Androidy. Napríklad taký Essential Phone z roku 2017, ktorý okrem iného použil keramickú zadnú stranu smartfónu. Avšak momentálne ide o jediný smartfón s titánovým rámom, očakáva sa, že Xiaomi 14 Pro príde s rovnakým materiálom vo svojom tele.

Essential Phone | Zdroj: AndroidCentral
Essential Phone | Zdroj: AndroidCentral

 

Náš tip
Dávajte si pozor na falošných bankárov, varuje Česká banková asociácia

13.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+