MojAndroid

Google Mapynajpoužívanejšou mapovou aplikáciou v smartfóne, a to aj v prípade, ak do štatistík započítame majiteľov iPhonov. Ide o prepracovanú aplikáciu, ktorá ponúka množstvo skvelých možností. Nechýbajú informácie o premávke, kvalitné radarové snímky či množstvo rôznych bodov záujmu. A zabudnúť nesmieme ani na kvalitné navigovanie.

Konkurovať Google Mapám je náročné

Apple to má so svojimi mapami ťažké, pretože konkurovať Googlu všeobecne nie je jednoduché. Americká spoločnosť však robí všetko pre to, aby aj Apple Mapy boli kvalitou aplikáciou. Tou bezpochyby už sú.

google mapy titulka
Google Mapy

U nás však neponúkajú všetko to, čo nájdete napríklad v USA európskych metropolách. Napríklad skvelé detailné zobrazenie ulíc aj s jazdnými pruhmi, 3D pohľad či podrobné radarové snímky. To ale neznamená, že aplikácia u nás nefunguje, práve naopak.

Používatelia častejšie zostávajú pri Apple Mapách

Portál PhoneArena teraz prišiel s informáciou o tom, že stále viac a viac ľudí zostáva pri Apple Mapách. Časy, kedy obsahovali množstvo bugov, nesprávnych informácií a podobne, sú už preč. Dokonca niektorých používateľov presvedčili natoľko, že Google Mapy nepoužívajú.

Nemali by ste prehliadnuť:

Jedným z dôvodov môže byť aj to, že ľudia vo všeobecnosti radi využívajú veci, ktoré majú poruke od začiatku. V tomto prípade to znamená predvolené aplikácie Applu. Či už ide o e-mailového klienta, internetový prehliadač Safari alebo o spomínané Apple Mapy. Nechce sa im jednoducho nainštalovať ďalšiu aplikáciu, ktorá robí to isté – možno aj lepšie.

Akú aplikáciu na prezeranie máp a navigovanie používate vy? Dajte nám o tom vedieť v komentároch pod týmto článkom.

Ktorá mapová aplikácia je podľa vás lepšia?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
19.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+