MojAndroid

Slúchadlá Nothing Ear (1) pred dvoma rokmi prekvapili nielen svojim originálnym dizajnom, ale aj výbornými parametrami. Ich nová generácia Nothing Ear (2) sa síce dizajnovo prakticky nezmenila, ale prináša viacero vylepšení v oblasti zvukového výstupu. Informácie o novinke zosumarizoval portál GSMArena.

Rovnaký dizajn, lepší zvukový výstup

Nabíjacie puzdro je opäť vyrobené z priesvitného plastu, ktorý odhaľuje dizajn slúchadiel. Puzdro má odolnosť proti prachu a striekajúcej vode certifikácie IP55, zatiaľ čo slúchadlá ponúkajú krytie IP54. Na vonkajšej strane slúchadiel sú opäť ikonické bodky z dvoch rozličných farieb – bielej a červenej.  Tie znázorňujú, či ide o ľavé alebo pravé slúchadlo.

Nothing Ear (2)
Dizajn nabíjacieho puzdra sa prakticky nezmenil | Zdroj: GSMArena.com

Nová generácia má podporu zvukového kodeku LHDC 5.0, ktorý umožní streamovať zvuk v Hi-Res kvalite. K dispozícii je aj nový nastaviteľný zvukový profil pre každé slúchadlo zvlášť, ktorý si nastavíte podľa vášho sluchu po vykonaní rýchleho testu v aplikácii Nothing X Companion. Oficiálna aplikácia samozrejme ponúka aj ekvalizér.

Nothing Ear (2)
Aplikácia Nothing X Companion | Zdroj: GSMArena.com

Nothing Ear (2) pôjdu do predaja už koncom marca

Pre eliminovanie nechceného zvuku okolia slúži funkcia aktívneho potlačenia hluku (ANC). Pôvodné 11,6-milimetrové meniče sú vylepšené o novú membránovú jednotku vyrobenú z grafénových a polyuretánových materiálov. Mikrofóny v slúchadlách by mali zároveň lepšie izolovať váš hlas v hlučnom prostredí, akým je napríklad veterné počasie.

Nothing Ear (2)
Slúchadlám nechýba podpora ANC | Zdroj: GSMArena.com

Slúchadlá majú podporu duálneho párovania, funkcie Google Fast Pair pre Android zariadenia a Microsoft Swift Pair pre systém Windows. Na jedno nabitie dokážu prehrávať hudbu 6 hodín so zapnutou funkciou ANC. S nabíjacím puzdrom sa výdrž predlží na 36 hodín. Puzdro sa dá nabíjať cez USB-C konektor alebo bezdrôtovo (technológia Qi). Slúchadlá Nothing Ear (2) sa začnú predávať 28. marca za cenu 149 eur.

Náš tip
WhatsApp vylepší skupinové čety. Pridubnú dve zásadné novinky
22.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+