MojAndroid

Samsung aj v tomto kvartáli očakáva rekordný prevádzkový zisk. Vyplýva to z najnovších odhadov zverejnených vo štvrtok 4.apríla 2013. Očakáva sa, že juhokórejská spoločnosť dosiahne v 1Q tohto roka rekordný prevádzkový zisk vo výške 8,7 bilióna juhokórejských wonov (približne 6 miliárd eur), čo oproti rovnakému obdobiu minulého roka predstavuje nárast až o 53%. Vysokým ziskom vďačí spoločnosť najmä dobre predávajúcim sa smartfónom strednej triedy.

Samsung_MWC_2013

Za prvý kvartál sa zisk z predaja podľa odhadov pohybuje na úrovni od 51 do 53 biliónov juhokórejských wonov (KRW), čo je po prepočte viac ako 3,6 miliardy eur. Samsung zaznamenal rekordné zisky z predaja aj napriek tomu, že prvý kvartál je povianočným obdobím, kedy sa obyčajne predaj spomalí. Analytici odhadujú, že spoločnosť v 1Q predala približne 68 až 70 miliónov smartfónov, k čomu jej dopomohlo široké portfólio 30 modelov zariadení. V 4Q 2012 predal Samsung 63 miliónov smartfónov. Pre porovnanie, predaj iPhone oproti 4Q 2012 poklesol o 30%, z 47.8 milióna predaných kusov na 30 miliónov.

V druhom kvartáli samozrejme očakávame ďalší nárast ziskov, keďže Samsung začne s predajom nových modelov smartfónov a najmä novej vlajkovej lode Galaxy S4. Samsung sa teší rekordným ziskom v kvartáloch už piatykrát za sebou a podľa analytikov iným nebude ani 2Q 2013, kedy sa očakáva prevádzkový zisk na úrovni 9,7 bilióna juhokórejských wonov (6,7 miliardy eur). Oficiálne výsledky za prvý kvartál Samsung zverejní 26. apríla.

Prvý kvartál je len začiatkom zárobkového cyklu v tomto roku a v ďalšom období sa po uvedení nových mobilných produktov bude situácia len zlepšovať,” povedal Lee Sun-tae, analytik NH Investment & Securities.

Zdroj: techcrunch

5.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+