MojAndroid

Samsung vo svojej tlačovej správe potvrdil, že nadchádzajúca (neskôr aj staršia) generácia inteligentných hodiniek dostane podporu Galaxy AI, teda nové funkcie založené na pokročilej umelej inteligencii. Éru implementácie umelej inteligencie odštartovali smartfóny série Galaxy S24 a postupne sa formou aktualizácie na One UI 6.1 dostáva Galaxy AI aj do ďalších modelov.

Mohlo by vás zaujímať:

Samsung však neostane iba pri telefónoch či tabletoch, ale AI príde aj do smart hodiniek Galaxy Watch, kde vylepší funkcie určené na monitoring zdravia. Vďaka kombinácii umelej inteligencie Galaxy a vynovenej apke Samsung Health, vám teraz nové funkcie poskytnú komplexnejšie informácie o zdraví, chýbať nebude ani motivačné povzbudenie.

Samsung Energy Score
Energy Score | Zdroj: Samsung

Nové metriky pre podrobnejšie a presnejšie monitorovanie zdravia

S Energy Score dokážete prostredníctvom kombinovanej analýzy osobných zdravotných metrík lepšie porozumieť svojmu stavu. Patrí tam sledovanie priemerného času spánku, jeho konzistencie, načasovania, rozsah bdenia, do úvahy sa berú aktivity predchádzajúceho dňa a srdcová frekvencia. Wellness tipy budú pomáhať dosiahnuť vaše osobné zdravotné ciele tým, že vám ponúknu prehľad, motivačné tipy a rady založené na konkrétnom cieli, ktorý chcete dosiahnuť.

Samsung Welnes tipy
Welnes tipy | Zdroj: Samsung

Základom všetkého je presné a komplexné meranie. Samsung prinesie vylepšené algoritmy zdravia a pokročilé nástroje sledovania, ktoré v kombinácii s AI  poskytnú holistickejšie, prispôsobenejšie a použiteľnejšie informácie. Vylepšenia sa dočká aj algoritmus umelej inteligencie spánku s pridaným indikátorom Sleep Insights. Nové metriky zahŕňajú pohyb počas spánku, latencia spánku, srdcovú frekvenciu a frekvenciu dýchania počas spánku okrem predtým podporovaných metrík, ako sú hodiny chrápania, hladina kyslíka v krvi a spánkový cyklus.

Samsung Galaxy Watch5
Samsung Galaxy Watch5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Bežcov potešia nové podrobné metriky aeróbneho prahu (AT) / anaeróbneho prahu (AnT) zóny srdcovej frekvencie. Cyklisti si navyše už za 10 minút môžu jednoducho vypočítať metriku funkčného prahového výkonu (FTP). Svoj pokrok môžete sledovať pomocou funkcie Race, ktorá porovnáva aktuálny a minulý výkon na rovnakých trasách.

Novinky Galaxy AI aj pre staršie modely

Nové funkcie budú dostupné v sérii hodiniek Galaxy Watch prostredníctvom systému One UI 6 Watch, ktorý príde neskôr v tomto roku. V júni odštartuje beta testovanie. Samsung v správe spomína modely Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic, Galaxy Watch5, Galaxy Watch5 Pro, Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6. Očakáva sa, že novinky budú mať premiéru v pripravovanom rade Galaxy Watch7, ktorého uvedenie by malo prebehnúť približne v polovici júla.

Náš tip
Ako veľmi škodí batérii smartfónu bezdrôtové nabíjanie?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+