MojAndroid

Nositeľné zariadenia Huawei patria medzi kvalitné produkty s dobrou výbavou a prijateľnou cenou. Či už siahnete po inteligentných hodinkách, športovom náramku alebo bezdrôtových slúchadlách. Najnovší model smart hodiniek Huawei Watch Fit 3 osloví tenkým dizajnom, nízkou hmotnosťou, pri koženom modeli aj možnosťou výmeny remienkov a najmä dôkladným monitoringom zdravotných funkcií aj vašich športových výkonov.

Mohlo by vás zaujímať:

Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3

Recenzia Huawei Watch Fit 3 je rozdelená na niekoľko častí:

Dizajn a konštrukcia

Huawei uviedol najnovší model Watch Fit 3 sloganom “Fashion Forward”, čím naznačil kto by mal byť cieľovou skupinou. Vyberať môžete z viacerých modelov s rôznym dizajnom remienka a farieb tela. V ponuke nájdete klasický gumený remienok, ale aj nylonový či kožený. Práve ten sme dostali do redakcie na test a kombinácia béžovej kože so zlatým telom dodávala hodinkám elegantný vzhľad.

Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3

Vďaka jednoduchému upínaniu v pár sekundách vymeníte remienok podľa aktuálnej nálady alebo príležitosti. Hodinky tak viete nosiť k akémukoľvek outfitu, či už pôjdete do práce, športovať alebo na spoločenskú udalosť.

Doladiť si viete aj pozadie ciferníka. K dispozícii máte veľké množstvo už vopred nainštalovaných, ale pohľadať ten správny môžete aj v mobilnej aplikácii Huawei Zdravie v sekcii Ciferníky. Vyberať sa dá z bezplatných aj platených dizajnov.

Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3

Telo hodiniek je z hliníkovej zliatiny v obdĺžnikovom tvare. Hrúbka iba 9,9 mm a hmotnosť 26 gramov umožňujú celodenné nosenie vrátane nočného spánku bez pocitu, že máte na zápästí záťaž. To sa pri niektorých modeloch veľkých smart hodiniek s klasickým dizajnom stáva. Sú hrubé a ťažké, čo odrádza od nosenia počas noci, no vtedy prídete o monitoring spánku, ktorý vám môže pomôcť pri udržiavaní vášho optimálneho zdravia.

Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3

Pri Huawei Watch Fit 3 som občas zabudla, že sú pripevnené na ruke, vôbec som ich nevnímala. Odkladala som ich iba pri nabíjaní a aj to nebolo tak časté, ako pri iných modeloch. K tomu sa ale dostanem až v ďalšej časti textu.

Ak sa však viac potíte alebo sa pohybujete v prašnom prostredí, odporúčam dávať ich z ruky častejšie, a to z jedného dôvodu: aby ste si očistili senzory na spodnej strane tela hodiniek. Zvyšky kože, nečistôt alebo prachu môžu obmedzovať funkciu a presnosť senzorov, čo sa odzrkadlí na nameraných dátach.

Huawei Watch Fit 3: Displej 

Na veľkom 1,82-palcovom AMOLED displeji s rozlíšením 408 x 480 bodov a jasom až 1500 nitov vidíte aj za slnečného počasia všetko dôležité. Vďaka automatike sa jas prispôsobuje okolitému svetlu, nemala so s tým žiadny problém. Nechýba obľúbená funkcia Always on, pripravte sa však na skrátenie výdrže batérie. Môžete si pre jej šetrenie nastaviť zobrazovanie AOD iba po geste zdvihnutím zápästia.

Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3

Na noc odporúčam zapínať Režim spánku, kedy budú vypnuté upozornenia (okrem budíka) a deaktivuje sa rozsvietenie displeja dvihnutím ruky. Funkciu si môžete zapnúť na automatiku alebo naplánovať podľa času. Pri automatickom rozpoznávaní spánku ale nie vždy funkcia fungovala korektne. Displej mi svietil pri pohybe rukou aj počas noci, čo môže byť nepríjemné. Tak som si zapla časovanie od 23:00 – 7:00 a vtedy som sa s rozsvietenou obrazovkou počas noci už nestretla.

Ovládanie a systém

Na ovládanie smart hodiniek slúži nielen dotykový displej, ale aj otočná korunka a tlačidlo v pravej časti konštrukcie. Korunkou s haptickou odozvou sa pohybujete v menu aplikácií istejšie než posúvaním obsahu prstom. Stlačením korunky sa odkiaľkoľvek dostanete rýchlo späť na domácu obrazovku, dvojité stlačenie umožní prepínanie medzi naposledy spustenými aplikáciami. Spodné tlačidlo je programovateľné. Navolíte si tam často používanú funkciu pre rýchly prístup.

Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3

Ak budete prstom pohybovať po displeji do všetkých štyroch strán, vždy sa vám zobrazí nejaká funkcia a získate rýchly prístup k informáciám. Potiahnutím zhora nadol sa dostanete k skratkám nastavení, potiahnutie opačným smerom vyroluje doručené notifikácie zo spárovaného telefónu. Slajdnutím zľava doprava sa zobrazí Huawei Asistent s predpoveďou počasia a ovládaním aktuálne prehrávanej hudby.

Pohyb prstom sprava doľava zobrazí Karty. Je len na vás, aké si tam pridáte, podľa toho, o čom chcete byť informovaní bez nutnosti chodiť do menu a otvárať konkrétnu apku. Viete si meniť aj poradie, pridávať, odoberať, a to priamo zo zápästia. Podržíte na karte dlhšie prst a dostanete sa do režimu úprav. Na výber máte množstvo rôznych kariet, špeciálne widgety so združenými informáciami šetria počet kariet. Táto pestrosť mi na niektorých konkurenčných modeloch chýba.

Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3

Monitorovanie zdravia a fyzickej aktivity

Ak plánujete hodinky využívať na sledovanie svojho zdravotného štýlu a návykov, určite oceníte meranie kalorického deficitu, k dispozícii máte Diár stravovania i Nutričnú analýzu. Úplne nová funkcia inteligentných návrhov odporúča športy a aktivity na základe tréningových návykov, spotreby kalórií a dokonca aj poveternostných podmienok.

Pri outdoorových aktivitách je veľkým pomocníkom zabudovaný presný GPS systém. Hodinky podporujú viac než 100 tréningových režimov a automaticky rozpoznajú šesť typov fyzickej aktivity. K dispozícii je aj úplne nový režim Beh na atletickom ovále. Ak ste pri cvičení začiatočník, možno vám príde vhod animovaný tréner na zápästí. Šikovné animácie vás pomocou názornej ukážky prevedú rozcvičkou aj záverečným uvoľnením po tréningu.

Pokiaľ ide o monitorovanie zdravia, Huawei Watch Fit 3 sú vybavené najnovšou verziou technológie Huawei TruSleep 4.0, ktorá pokrýva kompletnejšiu škálu fyziologických ukazovateľov. Systém vyhodnotí váš spánok a na základe analýzy vám ponúkne niekoľko typov, ako ho ešte vylepšiť. Inováciou prešlo aj monitorovanie tepu srdca a meranie nasýtenie krvi kyslíkom (SpO2). Pozornosť bola venovaná aj ženskému zdraviu.

Vďaka integrovanému reproduktoru a mikrofónu využijete hodinky na Bluetooth hovory cez spárovaný smartfón. Na prichádzajúci hovor viete odpovedať aj vopred nadefinovanou správou. Tie využijete aj ako rýchle odpovede v iných aplikáciách, napríklad v SMS správach alebo Messengeri.

Huawei Watch Fit 3: Batéria a výdrž

Výdrž hodiniek na jedno nabitie záleží nielen od 400 mAh akumulátora, ale najmä od spôsobu používania aktivovaných funkcií. Platí tu priama úmera – čím častejší a dlhší tréning, a čím viac funkcií povolených, tým nižšia výdrž. Stále sa však viete dostať na približne 4-dňovú výdrž na jedno nabitie, aj keď máte zapnutý Always on displej, a párkrát do týždňa vykonávate nejakú športovú aktivitu. Výrobca udáva 7 dní typického používania a 10 dní pri menej náročnom používaní.

Ja som nabíjala približne každý piaty – šiesty deň. Ak idete niekam na víkend a máte dostatočné percentá, nemusíte brať nabíjačku sebou. Na nabíjanie nájdete v balení USB-A kábel s dvojicou magnetických pinov na druhom konci. Kábel je veľmi krátky, takže počas nabíjania budete mať hodinky pravdepodobne na zemi alebo na okraji nočného stolíka. Nabíjanie je veľmi rýchle a do hodiny máte 100 % kapacity.

Výhody:

 • ľahké a tenké
 • kvalitný a veľký displej
 • možnosti prispôsobenia obrazovky
 • rýchla výmena remienkov (iba model s koženým remienkom)
 • rozšírené sledovanie zdravotných funkcií
 • podrobné monitorovanie spánku
 • fitnes tréner
 • integrované GPS
 • Bluetooth hovory
 • nutričná analýza
 • dlhá výdrž batérie

Nevýhody:

 • chýbajú bezkontaktné platby
 • nedá sa merať EKG
 • vymeniteľné remienky má iby jeden model
 • krátky nabíjací kábel

Huawei Watch Fit 3: Záverečné hodnotenie a cena

Huawei Watch Fit 3 sú veľmi podareným produktom, ktorý zaujme dizajnom, nízkou hmotnosťou, pokročilým meraním zdravotných funkcií aj športových výkonov, a niektorí zrejme ocenia i Bluetooth hovory. Pokiaľ nevyžadujete od smart hodiniek meranie EKG, tlaku či bezkontaktné platby, bez väčších výhrad vám ich odporučím. NFC technológia Watch Fit 3 nechýba, v menu nájdeme aj apku peňaženka, no na platenie nie je využiteľná. Možno v budúcnosti sa výrobca rozhodne inak.

Plusom môžu byť vymeniteľné remienky, množstvo rôznych dizajnov ciferníkov i šikovná a prehľadná aplikácia Huawei Zdravie. Na Slovensku ich kúpite v cene od 159 eur. Kožený variant má nastavenú odporúčanú cenovku 179 eur.

Samsung Galaxy Watch4
Samsung Galaxy Watch 4

Konkurencia

Konkurentom pre Huawei Watch Fit 3 môžu byť Honor Watch 4 s podobnou výbavou, no mierne nižšou cenou. Xiaomi Watch 2 ponúkajú okrúhly ciferník a navyše platby cez Google Pay. Komu nevadia staršie modely, za dobrú cenu sa aktuálne predáva séria Samsung Galaxy Watch4 s ešte viac rozšírenými funkciami pre meranie zdravia.

Náš tip
Potvrdené: hodinky Galaxy Watch dostanú nové funkcie umelej inteligencie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+