MojAndroid
Spoločnosť Google zastrešuje mnoho funkcií, aplikácií či iného softvéru. Každý rok nútene ukončuje niektoré svoje služby, ktoré nenašli dostatočnú používateľskú základňu. Najnovšou zrušenou funkciou je chat v Google Business Profile, ktorý bude úplne odstránený v priebehu niekoľkých mesiacov, informuje PhoneArena.

Táto služba, určená pre firmy, prestane fungovať 15. júla 2024. Aj keď zákazníci budú môcť stále nájsť a kontaktovať firmy cez Google Vyhľadávanie a Mapy, už nebudú môcť začať nové chatové konverzácie cez Google. Google oznámil, že chatová funkcia bude z Google Business Profile úplne odstránená 31. júla 2024.

Firmám, ktoré túto funkciu využívali, odporúča zvážiť alternatívne chatové kanály na komunikáciu so zákazníkmi. Takýchto možností je hneď niekoľko. Najjednoduchšou z nich je komunikácia prostredníctvom sociálnych sietí. Všetky z nich, či už Instagram, Facebook alebo aj TikTok ponúkajú funkcie posielania správ.

Mohlo by vás zaujímať:

Táto novinka nepoteší mnohých používateľov

Firmy, ktoré chcú uchovať záznamy starších chatov, si ich môžu stiahnuť pomocou Google Takeout. Je však potrebné tak urobiť do 30. augusta 2024. Prie tie, ktoré využívali funkciu ako primárny komunikačný nástroj pôjde o veľkú stratu, a taktiež rozsiahlu zmenu.

google business správy
Správy | Zdroj: Google

Zákazníci, ktorí sú v existujúcich chatových konverzáciách, budú o ukončení tejto funkcie informovaní od 15. júla 2024. Oznámenia budú zobrazované v konverzáciách až do 31. júla 2024, kedy funkcia prestane byť podporovaná. Od tohto momentu používateľom nebudú chodiť nové upozornenia na správy, aby si odvykli od používania.

Náš tip
Narodeninová súťaž | Vyhrajte skvelé smart hodinky Xiaomi Watch 2
29.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+