MojAndroid

Od počiatku éry skladacích smartfónov sa k najpredávanejším modelom radili tie od juhokórejského giganta Samsung. Ich séria Samsung Galaxy Z Fold / Z Flip je v našich končinách populárnou voľbou. Každoročne sa “skladačky” od tohto výrobcu radili k najpredávanejším. V prvej štvrtine tohto roka však podľa slov portálu Phone Arena ovládla rebríček iná spoločnosť. Takýto výsledok by čakal len málokto.

Huawei prekonal konkurenciu v oblasti skladacích smartfónov

Novodobým lídrom v oblasti skladacích smartfónov je čínsky Huawei. Kvôli sankciám zo strany USA nemohol tento výrobca používať vo svojich zariadeniach čipy, ktoré by smartfónom povoľovali pripojenie k 5G mobilným sieťam. Preto tak mnoho pomerne nových smartfónov z dielne tejto firmy podporuje len 4G konektivitu.

Samsung Galaxy Z Fold5
Samsung Galaxy Z Fold5

Situácia sa už zmenila a Huawei využíva 5G čipy od domáceho producenta SMIC. Nevýhodou ale je, že používaná technológia je už dve generácie stará (7 nm). Opätovné umožnenie 5G konektivity pravdepodobne zapríčinilo navýšenie predajov Huawei smartfónov, vrátane skladacích modelov. V prvom kvartáli tohto roka Huawei zaznamenal 257-percentný medziročný nárast predajov skladacích smartfónov. Jednou z najpredávanejších “skladačiek” v Číne je práve Huawei Mate X5.

Huawei Mate X5
Huawei Mate X5 | Zdroj: Huawei.com

Samsung, na druhú stranu, nemá za sebou najlepšie obdobie a predaj ich radu Galaxy Z Fold / Z Flip medziročne klesol o 42 %. Zaujímavou informáciou je, že najpredávanejším ohybným smartfónov v Západnej Európe je Honor Magic V2.

Honor Magic V2
Honor Magic V2

Motorola zaznamenala mimoriadne vysoký medziročný nárast celosvetových predajov svojich modelov z rovnakého segmentu. Tento nárast činí až neuveriteľných 1473 %. Vďaka sérii razr tomuto výrobcovi patrí celkový 11-percentný podiel na trhu ohybných zariadení. Sme zvedaví, či sa Samsungu podarí otočiť karty s ich pripravovanými modelmi Samsung Galaxy Z Fold6 a Samsung Galaxy Z Flip6.

Náš tip
V telefónoch vraj máme takmer 300 nevydarených fotografií. Sú na tom ženy lepšie než muži?

31.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+