MojAndroid

Aktualizácie softvéru väčšinou prinášajú smartfónom nové funkcie, ale sú prípady, kedy sme svedkami opačného javu. Ten najnovší sa týka vlajkovej lode Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorá nedávno po aktualizácii softvéru prišla o jednu z možnosti fotoaparátu. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Obmedzenie sa objavilo po júnovej aktualizácii

Po júnovej aktualizácii softvéru začali majitelia tohto špičkového smartfónu používatelia hlásiť že už nie je k dispozícii možnosť nahrávania 8K videa vo vysokej bitovej rýchlosti. Síce túto možnosť vidieť v ponuke fotoaparátu, ale jej tlačidlo je sivé a nefunkčné. V protokole zmien júnovej aktualizácie bohužiaľ nie je žiadna zmienka odstránení tejto možnosti.

Samsung Galaxy S23 Ultra fotoaparat
Fotoaparáty na Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa niektorých bola možnosť nahrávania 8K videí vo vysokej bitovej rýchlosti zakázaná z dôvodu problémov so stabilitou. Nahrávanie 8K videí vo vyššej kvalite malo niekedy podľa používateľov za následok zasekávanie a videá sa javili trhané. Je pravdepodobné, že spoločnosť Samsung sa rozhodla zakázať túto funkciu, kým nenájde spôsob, ako problém vyriešiť.

Natáčanie 8K videí v nižšej kvalite funguje

Oficiálne stanovisko k problému však doteraz spoločnosť nevydala. Stále je samozrejme k dispozícii záznam v rozlíšení 8K pri nižšej bitovej rýchlosti, takže si väčšina túto zmenu možno ani nevšimla. Používatelia dokonca málokedy siahnu po tak vysokom rozlíšení, pretože videá v ňom zaberú značnú časť pamäte a málokto má doma zariadenie v 8K rozlíšení, kde by si taký obsah zobrazil.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Maximálnym preferovaným rozlíšením tak zostáva 4K rozlíšenie. Fotoaparát Samsungu Galaxy S23 Ultra s 200-megapixelovým rozlíšením primárneho snímača zvláda natáčať 4K videá pri frekvencii 60 fps. V prípade 8K videí je to len 30 fps. Pre spomalené videá je tu potom možnosť 1080p videí pri frekvencii 960 fps.

Náš tip
POCO predstavilo lacné bluetooth slúchadlá POCO Pods
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+