MojAndroid

Značka POCO, ktorá patrí čínskej spoločnosti Xiaomi, sa väčšinou sústredí na vydávanie cenovo dostupných smartfónov. Podľa portálu GSMArena teraz prináša na trh príslušenstva bluetooth slúchadlá POCO Pods. Ich hlavným lákadlom bude nízka cena.

Potešia vodeodolným telom a cenou

POCO Pods sú cenovo dostupné TWS slúchadlá typu Apple AirPods a Samsung Galaxy Buds2 Pro. Zatiaľ sa predávajú len indickom trhu v čierno-žltej farbe (Midnight Groove) za cenu 13 eur.  Zvukový výstup zabezpečujú 12-milimetrové meniče v každom slúchadle. Negatívom je, že podporujú iba jeden zvukový kodek SBC. Naopak poteší, že ich telo má certifikáciu vodeodolnosti  IPX4.

POCO Pods
Slúchadlá | Zdroj: GSMArena.com

So smartfónom sa slúchadlá prepoja pomocou rozhrania Bluetooth 5.3. Podporujú aj rýchle párovanie Google Pair a chvália sa aj pomerne nízkou latenciou zvuku iba 60 milisekúnd. Slúchadlá nedisponujú aktívnym potlačením zvuku (ANC), ale iba environmentálnym potlačením hluku (ENC), čo je vzhľadom k cene pochopiteľne.

POCO Pods
Špecifikácie | Zdroj: GSMArena.com

Dlhá výdrž a dotykové ovládanie

Na každom slúchadle je dotykové ovládanie, ktoré používateľom umožňuje ovládať  hovory a prehrávanie hudby. Prijať hovor alebo prehrať/pozastaviť hudbu je možné dvojitým klepnutím na vonkajšiu stranu slúchadiel. Odmietnuť/ukončiť hovor alebo  preskočiť na ďalšiu skladbu sa dá trojitým klepnutím.

POCO Pods
Nabíjacie puzdro | Zdroj: GSMArena.com

Kapacita batérie slúchadiel nie je známa, ale výrobca tvrdí, že POCO Pods ponúknu celkovo až 30 hodín prehrávania hudby s nabíjacím puzdrom. Pri 10 minútovom dobíjaní cez nabíjacie puzdro  dostanete až 90 minút prehrávania hudby. Nabíjaciemu puzdru chýba podpora bezdrôtového nabíjania a nabijete ho iba cez USB-C konektor.

Náš tip
Čo týždeň dal: Prehľad najdôležitejších udalostí týždňa (30/2023)
30.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+