MojAndroid

Je známe, že juhokórejský gigant Samsung často pri svojich smartfónoch Galaxy napodobňuje konkurenčnú spoločnosť Apple. Nie vždy je toto napodobňovanie pre zákazníka pozitívne. Napríklad absencia 3,5 mm jacku u minuloročných modelov Galaxy Note 10 a tohtoročnej série Galaxy S20. Podľa portálu Mashable je vraj Samsung teraz rozhodnutý nasledovať Apple v ešte kontroverznejšom kroku. Budúcoročné smartfóny Samsungu by nemuseli mať v balení nabíjací adaptér.

Apple plánuje iPhone 12 bez nabíjacieho adaptéra, chce znížiť náklady

Začiatkom tohto týždňa sa objavili informácie, že spoločnosť Apple nebude dodávať v balení chystaného iPhonu 12 nabíjací adaptér. Dôvodom je snaha ušetriť náklady, aby sa dosiahla jeho cena, ktorá by mala štartovať na sume nižšej ako 800 eur. Apple bol pritom často kritizovaný, že v balení iPhonu 11 dodáva len adaptér s výkonom 5W namiesto rýchlejšieho s výkonom 18 W. Menej výkonný adaptér od Applu stojí zhruba 25 eur a výkonnejší 35 eur. Pretože je ale nabíjací adaptér k používaniu smartfónu potrebný, tak zákazník rozdiel v cene nakoniec zaplatí.

Samsung zvažuje rovnaký krok

Podľa interných zdrojov v spoločnosti Samsung podobný krok zvažujú aj Južnej Kórei. A rovnako aj v tomto prípade je dôvodom znižovanie nákladov. Výrobca smartfónov Galaxy by tak mohol ušetriť peniaze, ktoré si vyžiadajú drahé 5G modemy. Tým by mohla zostať predajná cena vlajkových modelov zachovaná, ale či sa tak skutočne stane je skôr diskutabilné.

Samsung nabíjací adaptér

Zatiaľ čo Apple má pomerne vernú základňu zákazníkov, tak v prípade Samsungu by mohol takýto krok odradiť zákazníkov ku konkurencii. Netreba zabúdať, že Samsung už nie je ani najpredávanejším výrobcom smartfónov na svete. V apríli aj v máji ho predbehla čínska spoločnosť Huawei. A ako by ste na absenciu nabíjacieho adaptéru v balení smartfónov Samsungu reagovali vy?

Náš tip
Samsung Galaxy S9: Koľko stojí výmena displeja? | Servis

 

9.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+