MojAndroid

Apple iPhone SE nie je na našom trhu vôbec dlho, no už teraz sa teší veľkej obľube. Zariadenia iPhone sú známe dobrým fotoaparátom a kvalitným post-procesingom. Nieje tomu inak ani u nového iPhone SE. Ten síce disponuje snímačom zhodným s iPhone 8, no fotografie sú znateľne lepšie.

iphone se

Na celom zariadení nájdeme len dva fotoaparáty, ktoré sú tak, ako som spomenul vyššie,  parametrovo a umiestnením zhodné s fotoaparátmi použitými na modeli iPhone 8.

Parametre fotoaparátov

  • Predný: 7 MP, svetelnosť f/2.2, HDR
  • Zadný: 12 MP,  svetelnosť f/1.8, OIS, HDR

Zadný fotoaparát iPhone SE

Čo sa týka výsledných fotografií zo zadného fotoaparátu, nemám čo novému iPhonu SE vytknúť. Fotky vyhotovené cez deň sú bohaté na detaily, farby sú živé, primerane teplé a výsledky vylepšeného HDR sú jasne vidieť. Automatické ostrenie funguje prekvapivo rýchlo a spoľahlivo. Nočné fotky taktiež patria do skupiny tých lepších.

Samozrejme, detaily už v noci nie sú to, čo boli za denného svela, no aj tak je ich tam dostatok a fotografie sú vhodné  aj na prezeranie na väčších obrazovkách. Fotky nie sú zbytočne preexponované a netrpia ani na zvýšenú koncentráciu šumu. Fotografiám vytvoreným za nedostatku svetla by veľmi pomohol aj nočný režim, ktorý však v tomto smartfóne chýba.

iphone se

Predný fotoaparát iPhone SE

Výsledky z predného “selfie” fotoaparátu sú taktiež viac ako dostačujúce. Farby sú živé a fotografie dostatočne ostré. Horšie je to už za nedostatku svetla, kedy fotografie strácajú na kvalite viac, ako by som od iPhone očakával. Portrétny režim si tiež zaslúži pochvalu, svoju prácu si robí perfektne a nieje mu čo vytknúť.

iphone se

Aplikácia fotoaparátu

Aplikácia fotoaparátu vyzerá prehľadne a používateľovi ponúkne mnoho užitočných režimov a zaujímavých nastavení. Medzi ponúkané režimy patrí ČASOZBER, SPOMALENÉ, VIDEO, FOTO, PORTRÉT a PANO. Jednotlivé režimy ponúkajú aj rôzne špecifické nastavenia určené iba pre daný zvolený režim. V režime videa je možnosť rýchlo si prepnúť medzi  rozlíšeniami HD a 4K a taktiež aj medzi 30 a 60 FPS. Pri spomalenom videu máte na výber medzi 240 a 120 FPS.

Testovacie fotografie – zadný fotoaparát

Testovacie fotografie – predný fotoaparát

 

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom iPhonu SE? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Náš tip
iPhone SE 2020 vs Pixel 4a: Porovnanie dvoch gigantov
14.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+