MojAndroid

iPhone 11 sa tak stal úspešnejším smartfónom, akým bol iPhone XR v rovnakom čase. Minulý rok prvenstvo v rovnakom čase získal iPhone XR. Apple urobilo jednu vec lepšie, ako Androidy – Znížilo cenu najdostupnejšieho modelu. Tento krok urobilo Apple v časoch, kedy prakticky všetky vlajkové lode s Androidom zdvihli cenu aspoň o 100 € v porovnaní s predchodcami. Samozrejme tento nárast cien nebol z dôvodu chamtivosti, ale z dôvodu nového modemu s podporou 5G.

iPhone 11
Pre Apple bol tento model veľmi úspešný, možno práve na počtoch predaných kusov si povedali, že iPhone SE bude úspech.

iPhone 11 je veľkým hitom, Androidy by si mali brať príklad od Apple

Dostupnejší model minuloročnej vlajkovej lode od výrobcu Apple predal 11,5 milióna kusov za obdobie január až marec. Pre porovnanie, pred rokom v rovnakom období predal iPhone XR len 13,6 milióna kusov. Keď k tomu pridáme pandémiu, ktorá od začiatku roka prebiehala v Číne a v marci už po celom svete, je to úžasné číslo.

Určite k tomu prispela aj cena – iPhone XR začínal na cene 750 dolárov, kým jedenástka začínala ešte o 50 dolárov nižšie. To všetko bez znižovania špecifikácií – smartfón mal rýchlejší procesor, dve kamery a podporu Wi-Fi 6.

iPhone 11 Pro Max a Pro verzia si zaistili šieste a ôsme miesto v rebríčku. Spomínaný iPhone XR bol v rebríčku na piatom mieste. Staršie modely iPhone XS a XS Max sa v rebríčku ani neumiestnili ani v Q1 2019. To znamená, že minuloročná línia od Apple je úspešnejšia ako dvojročná línia XS. Očakáva sa, že predaje ešte stúpnu pri tohtoročnom iPhone 12, ktorý má priniesť podporu 5G.

Na druhom mieste sa umiestnil Samsung A51 a tesne ho nasledoval Redmi Note 8 Pro od Xiaomi. Z vlajkových lodí Samsungu sa do rebríčka dostala len S20+ 5G. Omdia tvrdí, že za to môžu ešte vyššie ceny radu S a my si trúfneme povedať, že aj kontroverzia spájaná so zoomom a zaostrovaní S20 Ultra.

Musíme uznať, že Apple sa rozhodol ísť správnym smerom. Znižuje alebo udržuje ceny rovnaké, aby prilákal ešte viac záujemcov, možno aj z radu fanúšikov Androidu. Takisto ide opačným smerom ako konkurencia, napr. Samsung. Ten opäť zvýšil ceny svojich modelov, čo zákazníci neprijali s nadšením a odrazilo sa to aj na predaji ich modelov.

Omdia očakáva ešte ďalšie zníženie počtu predaných smartfónou z dôvodu pandémie.

Najpredávanejšie smartfóny Q1 2020
Top 10 najpredávanejších smartfónov za Q1
28.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+