MojAndroid

Je to oficiálne tu. Funkcia, ktorá hodinkám s operačným systémom Wear OS doteraz chýbala, konečne dorazila aj na najpokročilejšie hodinky od Samsungu – Galaxy Watch4. Spoločnosť o tom informovala priamo na svojich stránkach.

Podpora hlasového asistenta Bixby zostala zachovaná, takže používateľ si môže vybrať, ktoré z riešení bude používať.

Funkcionalita mala pôvodne prísť v lete tohto roku, no pre Samsung leto začalo skôr. Portál GSMArena uvádza, že Google Asistent pre Samsung Galaxy Watch4 je momentálne dostupný v 10 krajinách, Slovensko zatiaľ chýba. Avšak naši čitatelia hlásia, že im Asistent funguje.

Na tému sme sa opýtali aj slovenského zastúpenia spoločnosti Samsung, vyjadrenie doplníme ihneď, ako ho dostaneme. 

Android Asistent Galaxy Watch4
Takto vyzerá Google Asistent na smart hodinkách | Zdroj: Google Play

Používatelia si môžu Google Asistenta stiahnuť priamo z obchodu Google Play.

Samsung Galaxy Watch4 dostanú v lete významnú novinku

12.5.2022

Spoločnosť Google včera poodhalila svoje smart hodinky Pixel Watch a spolu s nimi aj Google Asistenta pre systém Wear OS 3. Už v lete by ho podľa portálu AndroidPolice mali dostať aj konkurenčné smart hodinky Samsung Galaxy Watch4.

Samsung nahradil Google Asistenta vlastným asistentom Bixby

Nie je to nič prekvapivé, pretože práve posledná generácia smart hodiniek od Samsung bola prvým zariadením, ktoré systém Wear OS 3 obsahovalo. Samsung ním po rokoch nahradil vlastný operačný systém Tizen OS, ktorý využívali predošlé generácie hodiniek.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vynechanie podpory Google Asistenta v systéme Wear OS prinútilo Samsung pridať do hodiniek podporu vlastného asistenta  Bixby v rámci nadstavby One UI. Samsung už vtedy sľúbil, že Google Asistent sa v budúcnosti v tomto zariadení určite objaví. To teraz nepriamo potvrdila aj spoločnosť Google.

Google Asistent umožní v Samsung Galaxy Watch4 ovládať Spotify

Tá na včerajšej konferencii Google I/O 2022 poodhalila vlastné hodinky Pixel Watch, ktoré vytvorila aj vďaka akvizícii značky Fitbit. Hodinky by mali prísť na trh neskôr a ich systém Wear OS 3 by mal konečne obsahovať aj dlho očakávaného Google Asistenta. Spolu s hodinkami Googlu sa ho dočkajú aj konkurenčné modely využívajúce túto verziu systému.

To vzápätí potvrdila aj spoločnosť Samsung. Google Asistent bude podľa jej tvrdenia konečne dostupný pre používateľov Galaxy Watch4 už toto leto. Juhokórejsky výrobca tiež uvádza, že používatelia budú pomocou neho komunikovať aj so službou Spotify, pričom budú môcť meniť skladby za behu iba pomocou svojho hlasu.

Náš tip
Ktorý operátor má najlepšiu ponuku? Štát porovnal ceny za nás, výsledky prekvapia
24.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+