MojAndroid

Ako iste mnohí viete, najnovší operačný systém Wear OS 3 zatiaľ ponúkajú len najnovšie smart hodinky od Samsungu – séria Galaxy Watch 4. Samsung sa pri ich predstavení nezabudol pochváliť úzkou spoluprácou s Googlom.

Mohlo by vás zaujímať:

✅ Nový Wear OS 3 je systém pre smart hodinky s funkciami z Fitbit a Tizen
✅ Fitbit ukázal fitness štatistiky svojich používateľov za rok 2021
✅ Aktuálne: Google Pay platby hodinkami na Slovensku. Platiť môžete už teraz

Na trhu zatiaľ nemáme model smart hodiniek, ktorý by už dostal aktualizáciu. Najlepšia konkurencia stále beží na operačnom systéme Wear OS 2. Aktualizáciu majú sľúbené napríklad TicWatch Pro 3 (Ultra) či Fossil Gen 6.

Samsung Galaxy Watch4
Samsung Galaxy Watch 4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Operačný systém Wear OS tak zatiaľ poznáme len s nadstavbou od Samsungu. Teraz sa objavili obrázky, ktoré ukazujú jeho čistú verziu. Takú, akú by mali dostať aj ostatné hodinky, informoval portál 9to5google.

Objavili sa prvé screenshoty niektorých funkcíí

Vidieť celý systém v plnej kráse sme zatiaľ možnosť samozrejme nemali, no objavili sa screenshoty niektorých dôležitých funkcií. Napríklad Google Asistenta, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou hodiniek s Wear OS. Ovocie pomaly začína prinášať aj to, že spoločnosť Fitbit je už nejaký čas súčasťou Googlu. V systéme sa totiž objaví aj widget z hodiniek značky Fitbit, ktorý pravdepodobne nahradí widget z aplikácie Google Fit.

Zdroj: 9to5google

Ďalšou novinkou, ktorú máme možnosť vidieť, je dizajn upozornenia na prijatú správu. Tá okrem náhľadu textu obsahuje aj miniatúru fotografie odosielajúceho. Menším redizajnom prešla aj notifikácia o najbližšom podujatí z kalendára, ktorá teraz začína informáciou o čase, kedy sa uskutoční.

Zdroj: 9to5google

Ďalšie screenshoty, ktoré unikli, ukazujú pre Google dôležité aplikácie. Prvou je YouTube Music, kde môžete vidieť názov skladby a interpréta, základné ovládanie, zmenu hlasitosti či aktuálny čas vo vrchnej časti displeja. Nechýba ani Google Pay, no tento obrázok sa bude meniť v závislosti od toho, akú kartu používate. No a posledný obrázok pochádza zo správ.

Zdroj: 9to5google
21.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+