MojAndroid

Spoločnosť Google podľa portálu DarkReading ponúka až 1,5 milióna dolárov za nájdenie chýb v beta verzii systému Android 13.  Veľká odmena odmena je aj za hacknutie bezpečnostného čipu Titan M, ktorý sa dodáva so smartfónmi Google Pixel.

Google chce otestovať bezpečnosť systému Android 13 ešte pred jeho uvedením

Beta verzia systému Android 13 bola minulý týždeň uvoľnená pre vývojárov a prvých používateľov. Spoločnosť Google sľubuje v novom systéme veľké zameranie na súkromie a bezpečnosť. preto nikoho neprekvapí, že jeho zabezpečenie chce mať aj poriadne otestované.

Internetový gigant teraz na Twitteri  oznámil 50 % bonus za všetky nájdené chyby v beta verzii Android 13 Beta.  Celková suma je až 1,5 milióna dolárov. Chyby zabezpečenia musia byť exkluzívne pre systém Android 13 a nesmú sa reprodukovať v žiadnej inej verzii Androidu. Pokiaľ však chce niekto získať odmenu, tak sa musí poponáhľať. Chyby majú byť nahlásené ešte pred 27. májom.

Suma 1,5 milióna dolárov je exponenciálne vyššia ako doteraz najvyššia vyplatená odmena za zraniteľnosť systému Android z minulého roku. Google vtedy vyplatil 157 tisíc dolárov za kritickú chybu v nešpecifikovanom komponente kódu systému. Je to tiež polovica sumy vyplatenej za odmeny za celý rok 2021 (3 milióny dolárov) a približne rovnaká ako súčet odmien v roku 2020.

Pre pokorenie beta verzie Androidu 13 je nutné prekonať aj bezpečnostný čip Pixelov

Google od roku 2019 ponúka aj milión dolárov každému, komu sa podarí hacknúť bezpečnostný čip Titan M, ktorý je zabudovaný v smartfónoch Pixel. Doteraz sa to však nikomu nepodarilo  Pretože je beta verzia dostupná len pre Pixely, tak by hacker pre získanie 1,5 milióna dolárov musel najprv prekonať čip Titan M. Zároveň sa musí uistiť, že chyba funguje len v beta verzii Androidu 13.

Etickí hackeri môžu od Googlu získať aj ďalšie odmeny za nájdenie zneužiteľnej bezpečnostnej chyby. Tie sa pohybujú od 75 tisíc dolárov (za obídenie ovládača Device Policy Controller alebo spustenie kódu v privilegovanom procese) do pol milióna dolárov (za extrakciu údajov vysokej hodnoty zabezpečených čipom Titanom M). Väčšina ďalších odmien je vyčíslená na 250 tisíc dolárov.

Náš tip
Porovnali sme fotoaparáty Xiaomi 12 a Motorola edge 30 pro. Víťazom sa stáva…

6.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+