MojAndroid

Novinky, ktoré prinesie najnovšie vydanie Androidu, sa nám postupne odhaľujú s každou novou beta verziou. Pred pár dňami sme sa dostali do štádia, kedy Google Android 13 sprístupnil aj bežným používateľom, avšak stále nejde o dokončenú stabilnú verziu, preto odporúčame inštalovať ju iba na vlastné riziko.

Ak teda chcete vyskúšať nový Android, no nechcete znášať potencionálne nevýhody beta verzie, ako dlho ešte musíte čakať? Portál Android Authority prináša časový harmonogram, ktorý vám priblíži doterajší vývoj systému aj približný dátum vydania stabilnej verzie.

android 13 aktualizácie developer preview beta stable
Priebeh vývoja novej verzie Androidu | Zdroj: GSMArena.com

Na obrázku vyššie môžeme vidieť, že podľa plánu by mal Android 13 oficiálne prísť niekedy okolo augusta alebo septembra. Predtým však uvidíme ešte tri ďalšie beta verzie.

Celkovo ide o kratší čas, aký spoločnosť potrebovala na vydanie minuloročného Androidu 12. Pre referenciu, jeho stabilná verzia bola predstavená 19. októbra 2021. Ak všetko pôjde podľa plánu, Android 13 môže prísť až o dva mesiace skôr ako jeho predchodca.

Všetko ide zatiaľ podľa plánu

Aktuálny priebeh naznačuje, že by nemalo dôjsť k žiadnym oneskoreniam. Nižšie uvedené dátumy vydania jednotlivých verzií odpovedajú plánu z obrázka. Google taktiež uviedol, že jeho cieľom je dosiahnuť stabilitu platformy do júna 2022.

10. februára 2022 — 1. vývojárska verzia
17. marca 2022 — 2. vývojárska verzia
26. apríla 2022 – Beta 1

Náš tip
Ľudia používajú sociálne siete viac, ako by bolo vhodné. Toto sú štatistiky celosvetovo najsťahovanejších aplikácií
29.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+