MojAndroid

Spoločnosť Samsung vypustila 15.11.2021 na svoje najlepšie smartfóny aktualizáciu One UI 4. Juhokórejský gigant zároveň s hlavným updatom smartfónov predstavuje nové aktualizácie na staršie modely smart hodiniek. Portál Androidcentral zverejnil informácie ohľadom najnovšieho updatu.

Ktoré smart hodinky dostanú novú aktualizáciu?

Predošlé modely populárnych smart hodiniek dostanú v novej aktualizácií niekoľko zaujímavých funkcií inšpirovaných najnovším modelom a systémom Wear OS 3. Update dostanú hodinky Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Galaxy Watch Active 2 a Galaxy Watch 3.

Samsung Galaxy Watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Aktualizácia je dostupná na všetky spomenuté modely. Jednou z najzaujímavejších funkcií, ktoré dostanú len hodinky Galaxy Watch 3 a Galaxy Watch Active 2, je detekcia pádu. Funkcia dokáže rozpoznať pád, aj keď ich má používateľ nasadené na ruke. To znamená, že pri náhlom incidente hodinky pošlú SOS notifikáciu predom zvoleným kontaktom.

Ďalšia zaujímavá zmena nastala pri možnostiach vytvárania skupín a pridávania priateľov. Takto sa môžete so svojimi najbližšími pretekať v športových aktivitách a zdieľať medzi sebou záznamy o pohybe.

Update pridá aj 10 nových dizajnov na digitálne ciferníky, ktoré boli doposiaľ dostupné len na zariadeniach Galaxy Watch4. Vzhľad ciferníkov má za úlohu posunúť nastavovanie smart hodiniek podľa svojho vkusu na ešte vyšší level. Jedným z možností je aj ciferník s tématikou zvierat, ktorý vám skrášli hodinky farebnými a pohyblivými maznáčikmi.

Watch Faces
Zdroj: Samsung.com

Aktualizácie na všetky spomenuté modely si môžete skontrolovať v aplikácií Galaxy Wearable. Ak ste si už stihli tieto novinky nainštalovať do svojich zariadení, napíšte nám, ako ste s nimi spokojný dole do komentárov pod tento článok. 

Náš tip
NAY Android Roka 2021: Hlasujte za najlepšie Androidy a vyhrajte až 22 cien!

16.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+