MojAndroid

Od predstavenia novej generácie smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 5 nás síce delí ešte niekoľko mesiacov, ale už dnes o nich máme nejaké informácie. Portál AndroidPolice zhrnul všetko, čo už o nich vieme.

Galaxy Watch 5 možno dostanú snímač teploty

Prvé informácie o Galaxy Watch 5 začali kolovať už koncom zimy. V marci sme sa dozvedeli, že hodinky umožnia po vzore Fitbit Sense snímať teplotu používateľa. Táto funkcia by mohla pomôcť aj so sledovaním spánku a menštruačného cyklu. Túto informáciu však nedávno spochybnil výskumník Ming-chi Kuo.

Kuo tvrdí, že kvôli problémom so softvérom nebola podobná technológia integrovaná v siedmej generácii konkurenčných Apple Watch a Samsung údajne čelí podobným prekážkam. Problém zrejme spočíva vo vytváraní algoritmov na presný prevod teploty pokožky na teplotu používateľa.. Stále je však možné, že Samsung nájde riešenie a Galaxy Watch 5 budú tento snímač obsahovať.

Väčšie batérie predlžia výdrž o pár hodín

Asi najväčším vylepšením v ďalšej generácii Galaxy Watch z pohľadu hardvéru by mala byť väčšia batéria. Podľa niekoľkých únikov z apríla budú 40-milimetrové Galaxy Watch 5 dodávané s 276 mAh batériou, čo je asi o 12 % viac ako 247 mAh článok v podobnej veľkosti Galaxy Watch 4.

Samsung Galaxy Watch4
Samsung Galaxy Watch 4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aj 44-milimetrový model by mal zaznamenať podobný nárast kapacity batérie. A to približne o 10 %, z 361 mAh v Galaxy Watch4 na 397 mAh v Galaxy Watch 5. Samsung pri Galaxy Watch 4 inzeroval 48-hodinovú výdrž batérie, čo sa hlavne pri menšej veľkosti nie vždy podarilo dosiahnuť. Zväčšenie batérie by však mohlo ďalšej generácii pridať pár hodín výdrže navyše.

Samsung Galaxy Watch 5 prídu na trh v troch verziách

Galaxy Watch 5 sú tiež zjavne vyvíjané pod kódovým označením Heart. Podľa únikov existuje verzia Heart-S (model SM-R90x), Heart-L (model SM-R91x) a tretia verzia Heart-Pro (SM-R92x). Tento tretí model by údajne mal byť vydaný ako Galaxy Watch 5 Pro, hoci tento názov zatiaľ nie je oficiálne potvrdený, takže by sa mohol predávať aj ako Galaxy Watch 5 Ultra.

Jediným známym detailom, ktorý máme o tomto údajnom modeli vyššej kategórie, je, že bude mať obrovskú batériu s kapacitou 572 mAh.  To je takmer o 60 % viac než najväčšia kapacita minulej generácie hodiniek. Väčšia batéria sa pravdepodobne prejaví aj na väčšej veľkosti tela hodiniek.

Je tu však aj zlá správa, pretože rovnaký únik naznačuje, že Samsung tento rok nevydá hodinky Galaxy Watch 5 Classic. Fanúšikovia značky tak pravdepodobne môžu zabudnúť na otočný hardvérový prstenec, ktorým sa dalo navigovať v systéme hodiniek. Stále je tu však malá šanca, že vynechanie označenia “Classic” nebude znamenať stratu prstenca.

Náš tip
E-mailový klient Mozilla Thunderbird príde po rokoch aj na Android
8.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+