Najlepšie smart hodinky – výbery, testy a porovnania

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Najpredávanejšie smart hodinky na Slovensku

Pri výbere nových smart hodiniek alebo náramkov väčšinou kupujúci vie, aké parametre sú pre neho dôležité. Môže to byť dizajn, kompaktnosť, veľkosť displeja, výdrž, ponuka funkcií alebo samotná značka. Sú ale aj ľudia, ktorí nevedia presne, čo chcú. V takom prípade vyberajú to, čo aj ostatní kupujúci.

Pozrite si naše prehľad nositeľnej elektroniky, ktorá sú najobľúbenejšie podľa dát portálu Pricemania.sk.

Garmin Vivoactive 3

Ak túžite po smart hodinkách, ktoré v cene do 200 eur ponúknu aj NFC čip a mobilné platby, tak Garmin vívoactive 3 by boli riešením. Pre platby využívajú platobný systém Garmin Pay. Telu hodiniek dominuje  guľatý ciferník vyplnený dotykovou obrazovkou s uhlopriečkou 1,2 palcov. Na spodnej strane hodiniek je umiestnený Garmin Elevate senzor pre optické meranie srdcového tepu priamo zo zápästia ruky.

Garmin Vívoactive 3 zvládne zmerať viac ako 15 športových profilov. Zaznamenané údaje si môžete neskôr prezrieť cez mobilnú aplikáciu Garmin Connect.  Nechýba zobrazenie prichádzajúcich notifikácií zo smartfónu a možnosť ovládania hudobného prehrávača alebo akčných kamier radu Virb. Hodinky majú GPS, barometer, výškomer, kompas, teplomer, podporu ANT+, Bluetooth a vodotesnosť 5 ATM. Výdrž batérie je až 13 hodín so zapnutou GPS a približne 8 dní v režime bez GPS.

Garmin Vivoactive 3 | Foto: Garmin.com⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Huawei Watch GT 2 Pro

Smart hodinky Huawei Watch GT 2 Pro prinášajú prémiový dizajn, pokročilé sledovanie športových aktivít, ale aj dvojtýždňovú výdrž batérie, zafírové odolné sklíčko a bezdrôtové nabíjanie.

Pre športovcov je k dispozícii viac ako 100 tréningových režimov. Z tých najnovších spomenieme napríklad lyžovanie, beh na lyžiach, snowboardovanie či golf. Každý športový režim dokáže monitorovať množstvo parametrov. Pri lyžovaní je to napríklad priemerná rýchlosť, vzdialenosť, dráha, klesanie, maximálny sklon, srdcová frekvencia, nasýtenie krvi kyslíkom a podobne.

Snímač srdcového tepu prešiel vylepšením a je opäť o niečo presnejší. Hodinky tiež podporujú monitorovanie srdcového rytmu v reálnom čase pri rôznych športových aktivitách.

Displej je typu AMOLED, jeho uhlopriečka je 1,39″ a rozlíšenie 454 x 454 pixelov. To činí hustotu skvelých 462 ppi. V praxi to znamená, že je displej príjemne jemný a zobrazované informácie sú na ňom pohodlne čitateľné.

Huawei Watch GT 2 Pro | Foto: Redakcia


⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Garmin Vivoactive 4S

Tieto hodinky majú všetky funkcie, na aké si len pri smart hodinkách spomeniete. Obsahujú NFC, takže ak to vaša banka podporuje, môžete platiť kľudne i hodinkami. Tieto hodinky vám zmerajú aj také detaily, ako je rýchlosť, či počet prejdených poschodí. Obsahujú aj teplomer, takže viete aká teplota je v prostredí, v ktorom sa nachádzate. Podporujú ako češtinu, tak aj slovenčinu. Merajú i menej bežné aktivity – golf, triatlon, či veslovanie. Ak vám ide o funkcie, toto sú hodinky pre vás.

 

Garmin Vivoactive 4S | Foto: Garmin.sk⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Samsung Galaxy Watch 42mm

Samsung Galaxy Watch dlhý čas patrili medzi to najlepšie, čo sa dalo kúpiť v segmente smart hodiniek. A hoci je dnes dostupných viacero novších modelov, vďaka prívetivej predajnej cene stále lákajú na svoje prednosti. Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch sú dostupné v dvoch veľkostných verziách, a to so 46 mm priemerom a 42 mm priemerom.

Telo hodiniek je vytvorené z kvalitnej chirurgickej ocele, ktorá je príjemne chladivá na dotyk a na pohľad pôsobí pekne. Hodnotný materiál sa spoločne s hardvérovými komponentmi týchto smarthodiniek postaral o celkovú váhu 63 gramov.

Prítomný Super AMOLED panel je okrúhly, má uhlopriečku 1,3-palca a rozlíšenie 360 x 360 pixelov, čo mu zabezpečuje výslednú jemnosť na úrovni 278 ppi. To stačí na to, aby bol zobrazovaný obsah krásne ostrý za každých okolností.

Predávané sú dve veľkostné verzie, z ktorých jedna disponuje možnosťou pripojenia k LTE sieťam, zatiaľ čo tá druhá si musí vystačiť s Wi-Fi pripojením. Zmienené verzie sa však líšia aj veľkosťou RAM, ktorá v LTE verzii činí 1500 MB a vo verzii bez LTE zase 768 MB.

Inak sú už ale obe verzie navlas rovnaké a disponujú 4 GB internej pamäte či dvojjadrovým procesorom Exynos 9110. Obsahujú Bluetooth vo verzii 4.2, GPS s podporou A-GPS a GLONASS a nezabudlo sa ani na NFC pre vykonávanie bezkontaktných platieb.

Samsung Galaxy Watch | Foto: Redakcia MôjAndroid.sk⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi Watch Lite ponúkajú 1,4 palcový TFT LCD displej s rozlíšením 230 x 230 pixelov, zabudovaný GPS senzor, optický snímač srdcového tepu a majú certifikát vodoodolnosti 5ATM, no chýba im podpora NFC platieb.

V porovnaní so starším modelom sa trochu zmenil celkový dizajn. Kým hodinky Mi Watch sú okrúhle, ich Lite verzia je hranatá. Sú aj o čosi menšie, ich rozmery sú 41 x 35 x 10.9 mm a vážia 35 gramov so silikónovým remienkom a 21 gramov bez neho.

Xiaomi Mi Watch Lite skvelo poslúžia menej náročným športovcom. Umožňujú sledovať viacero športových aktivít a ponúkajú funkcie na monitorovanie srdcového tepu, spánku a dýchania. Zariadenie je poháňané 230 mAh batériou a spoločnosť Xiaomi tvrdí, že na jedno nabitie vydrží až deväť dní.

Xiaomi Mi Watch Lite
Xiaomi Mi Watch Lite | Zdroj: Mi.com⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: