Najlepšie smart hodinky – výbery, testy a porovnania

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Najlepšie smart hodinky Samsung

Samsung Galaxy Watch 3

Najnovšia generácia smart hodiniek Samsungu je oficiálnym doplnkom k smartfónovej rodine Samsung Galaxy Note 20, no skvelo bude pasovať k prakticky ľubovoľnému smartfónu. Ide o štýlový prémiový model, ktorý zaujme obľúbenou otočnou lunetou, moderným podaním klasického štýlu a hlavne svojou výbavou.

V porovnaní s pôvodným modelom Galaxy Watch je najnovšia generácia o 14% tenšia, 8% menšia a 15% ľahšia. Tieto tri aspekty sa majú podpísať na tom, že ani celodenné používanie žiadnym spôsobom neobmedzí prirodzený komfort. Hodinky síce majú kompaktný dizajn, no súčasne dostali väčší 1,2-palcový respektíve 1,4-palcový displej.

Hodinky umožňujú individuálne zvoliť ciferník podľa vášho oblečenia vďaka algoritmu výberu farieb My Style. Postup je jednoduchý. Spárovaným smartfónom si odfotíte svoje aktuálne oblečenie a aplikácia vám v priebehu niekoľkých sekúnd cez farebné vzory upraví ciferník vašich hodiniek. S digitálnou podobou ciferníka svojich hodiniek sa môžete do sýta vyhrať. Cez aplikácie Galaxy Store a Galaxy Wearable je k dispozícii viac ako 80 000 pripravených prevedení.

Okrem toho je k dispozícii široký záber monitorovania pre rôzne metriky spojené so športovaním a zdravotným stavom. Či už ide o komplexnú analýzu pre bežcov, meranie maximálnej rýchlosti spotreby kyslíka (VO2 max), 120 domácich tréningov alebo spánkového manažéra. Samozrejmosťou je dátum a čas, stav počasia pre aktuálny alebo nasledujúci deň, pripomienky, stav batérie, zdravotné a fitnes údaje či sledovanie úrovne stresu.

Hodinky majú vodoodolnosť 5 ATM, čo určite poteší každého plavca. Zo senzorov stačí spomenúť akcelerometer, gyro senzor, barometer, snímač srdcového tepu, ECG alebo senzor svetla. Konektivitu zabezpečuje LTE, Bluetooth 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC . Pre navigáciu poslúži navigačný systém A-GPS, GLONASS, alebo Beidou.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 ponúkajú unisex športové prevedenie, takže sú vhodné pre obidve pohlavia. Hliníkové telo má jednoduchý zaoblený dizajn, takže nebudí prílišnú pozornosť. Hodinky nie sú určené na parádu, ale hlavne na šport. Tomu odpovedá aj  vojenský štandard MIL-STD-810 a vodeodolnosť 5 ATM pre povrchové plávanie. Silikónový remienok je možne jednoducho vymeniť. Okrúhly 1,4-palcový AMOLED displej s rozlíšením 360 x 360 pixelov zobrazí pokročilé funkcie systému Tizen. S ním je možne prepojiť smartfón so systémom Android aj iOS. Následne sa na hodinách zobrazia všetky notifikácie mobilných aplikácií.

Samozrejmosťou je meranie tepu zo zápästia, výpočet kalórií, meranie vzdialenosti, monitoring spánku, meranie rýchlosti alebo intervalový tréning. Hodinky majú snímač EKG, Bluetooth 5.0, Wi-fi, GPS, barometer, gyroskop alebo NFC čip. Mobilné platby Samsung Pay bohužiaľ u nás nie sú podporované. Do vnútornej pamäte s veľkosťou 4 GB môžete uložiť hudbu, ktorá vám spríjemní športovanie. Výdrž batérie sa pohybuje v rozmedzí jedného a viac dní podľa spôsobu používania. Dobijete ju pomocou bezdrôtového nabíjania, čo prispieva k pohodliu používania.

Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Samsung Galaxy Watch

Samsung Galaxy Watch dlhý čas patrili medzi to najlepšie, čo sa dalo kúpiť v segmente smart hodiniek. A hoci je dnes dostupných viacero novších modelov, vďaka prívetivej predajnej cene stále lákajú na svoje prednosti. Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch sú dostupné v dvoch veľkostných verziách, a to so 46 mm priemerom a 42 mm priemerom.

Telo hodiniek je vytvorené z kvalitnej chirurgickej ocele, ktorá je príjemne chladivá na dotyk a na pohľad pôsobí pekne. Hodnotný materiál sa spoločne s hardvérovými komponentmi týchto smarthodiniek postaral o celkovú váhu 63 gramov.

Prítomný Super AMOLED panel je okrúhly, má uhlopriečku 1,3-palca a rozlíšenie 360 x 360 pixelov, čo mu zabezpečuje výslednú jemnosť na úrovni 278 ppi. To stačí na to, aby bol zobrazovaný obsah krásne ostrý za každých okolností.

Predávané sú dve veľkostné verzie, z ktorých jedna disponuje možnosťou pripojenia k LTE sieťam, zatiaľ čo tá druhá si musí vystačiť s Wi-Fi pripojením. Zmienené verzie sa však líšia aj veľkosťou RAM, ktorá v LTE verzii činí 1500 MB a vo verzii bez LTE zase 768 MB.

Inak sú už ale obe verzie navlas rovnaké a disponujú 4 GB internej pamäte či dvojjadrovým procesorom Exynos 9110. Obsahujú Bluetooth vo verzii 4.2, GPS s podporou A-GPS a GLONASS a nezabudlo sa ani na NFC pre vykonávanie bezkontaktných platieb.

Samsung Galaxy Watch | Foto: Redakcia MôjAndroid.sk⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: