MojAndroid

Keď spoločnosť Samsung na konci februára predstavila svoje vlajkové modely série Galaxy S10, tak jedným z ich najviac vychvaľovaných vlastností bol výborný fotoaparát. Uspel aj v uznávanom teste DxOMakr, a to najmä vďaka výborným výsledkom pri horších svetelných podmienkach. Zásluhu na tom mal nielen objektív s nižšou svetelnosťou ale aj nová funkcia Nočný režim (Night mode). Tú po niekoľkých mesiacoch dostali v rámci aktualizácie softvéru aj minuloročné vlajkové lode Samsung Galaxy S9, Galaxy S9+ a Galaxy Note 9. Podľa najnovších ohlasov niektorých používateľov ale táto funkcia nefunguje správne.

Nočné fotky sa vám nemusia uložiť

Viacero frustrovaných majiteľov smartfónov Galaxy S9 a Galaxy Note 9 sa totiž pri fotografovaní pomocou nočného režimu stretlo s upozornením na chybu fotoaparátu. Po zobrazení tohto upozornenia sa následne vyhotovená fotografia neuložila na interné úložisko. Chyba sa však nemusí týkať každého kusu Samsung Galaxy S9 a Galaxy Note 9 a postihnutých môže byť len zopár jednotiek.

Náš tip
Samsung: Aké novinky nás ešte čakajú v roku 2019?

Spoločnosť Samsung sa zatiaľ k vzniknutému problému nijako nevyjadrila. Nie je známe, čo za ním stojí a ani kedy bude vyriešený. Podľa tvrdení používateľov ale pomôže prepnutie formátu fotografií z pomeru strán 4:3 na 16:9. Majiteľovi sa tým zníži rozlíšenie výslednej fotografie z 12 megapixelov na 9,1 megapixelov. Jedná sa len o dočasné riešenie, kým Samsung nevydá opravný update.

10.7.2019
Zdroj: SamMobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+