MojAndroid

Po aktualizácii nadstavby v modeli Samsung Galaxy Note 9 sa Samsung rozhodol dopriať oživenie aj starším Samsungom Galaxy S9 a S9+. Pravdepodobne ide o poslednú aktualizáciu, ktorú pre tieto zariadenia sľúbil. Aktualizácia prinesie novú nadstavbu One UI 2.1, ktorá dodá týmto modelom nové zaujímavé funkcie.

Čo všetko modely Samsung Galaxy S9 and S9+ dostanú?

Ako bolo spomenuté, pre modely Samsung S9 a S9+ ide o poslednú veľkú aktualizáciu. Tá obohatí tieto modely o niekoľko zaujímavých funkcií a bude založená na systéme Android 10. Prvé vylepšenie sa bude týkať zdieľania súborov. Bude fungovať na rovnakom princípe ako AirDrop od Apple. Zdieľanie súborov bude možné takmer okamžite. Taktiež pribudne aj funkcia “Music Share”, ktorá pomocou bluetooth pripojenia dovolí prehrávať hudbu z dvoch zariadení naraz.

samsung galaxy s9

 

Vylepšená bude aj aplikácia fotoaparátu, ktorá dostane niekoľko nových režimov. Medzi ne patrí napríklad vytvorenie vlastných filtrov, “pro” režim pre video a taktiež pribudne aj aplikácia AR Zone.Vylepšené bude aj rozpoznávanie tváre v AR Emoji a klávesnica Samsung, ktorá získa nové jazykové funkcie a tlačidlo späť/vpred pre text. Galéria dostane funkciu rýchleho orezania obrázka a po novom bude vedieť zaraďovať obrázky do skupín na základe podobnosti. Update prichádza aj s júnovou bezpečnostnou záplatou.

Kedy bude aktualizácia dostupná?

Aktualizácia systému je podľa informácií zverejnených na portáli sammobile.com zatiaľ dostupná len pre niektorých používateľov na území Nemecka a Kórei. V Nemecku prichádza aktualizácia pod označením G96xFXXU9ETF5 a v Kórei pod označením G96xNKSU3ETF4. 

Náš tip
Samsung: Ktoré modely budú aktualizované na Android 11?
17.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+