MojAndroid

Spoločnosť Samsung prežíva ťažký rok. Po nevydarenom spustení predaja Galaxy Note 7 a jeho následnom pozastavení a stiahnutí všetkých zariadení z trhu zohráva v podvedomí svojich zákazníkov boj o ich ďalšiu priazeň. Tú by však mohla napraviť pripravovaná vlajková loď Samsung Galaxy S8, ktorá by mala priniesť aj niečo z Note 7. Konkrétne má zdediť Y-OCTA displej, teda aspoň jeho technológiu.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-17

Náš tip
Synaptics predstavil snímač odtlačkov pod sklom. Uvidíme ho v Galaxy S8?

Displej v Samsungu Galaxy S8 bol témou rôznych dohadov a zákulisných diskusií už niekoľko mesiacov. Najprv sa hovorilo o tom, že pôjde o 5,5″ 4K displej, no neskôr sa pridali aj informácie o tom, že by nemal mať okolo seba rámiky. Dnes sa dozvedáme, že displej by mal mať uhlopriečku 5,7 palca a malo by ísť o SuperAMOLED jednotku s QHD rozlíšením, ktorá bude vyrobená Y-OCTA technológiou. Y-OCTA je nový proces výroby OLED displejov, ktorý umožňuje znížiť hrúbku samotnej zobrazovacej plochy tým, že dotykové senzory integruje priamo do displejového panelu namiesto vytvorenia samostatnej vrstvy nad displejom. Celú technológiu vymyslel a používa zatiaľ iba Samsung, ktorý vďaka nej dokáže ušetriť aj výrobné náklady. O tom, či naozaj Galaxy S8 dostane do vienka nový displej podobný tomu, ktorý ponúkal NOte 7, sa dozvieme už vo februári na výstave MWC 2017 v španielskej Barcelone.

Zdroj: GSMArena

14.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+